Matt Shanahan wybrany na nowego radnego

Matt Shanahan
fot. WLR FM

Matt Shanahan, od lat prowadzący kampanię na rzecz wprowadzenia całodobowej opieki kardiologicznej w Waterford, został wybrany na nowego radnego miasta i hrabstwa. Zajął on miejsce zwolnione przez Mary Roche, która pod koniec ubiegłego roku zrezygnowała z pełnienia tej funkcji z powodów osobistych.

Nowego radnego wybrali pozostali członkowie Rady Miasta i Hrabstwa Waterford na wyraźne życzenie odchodzącej radnej Roche. Matt Shanahan otrzymał 25 głosów, natomiast jego kontrkandydatka – Claire Cullen-Delson, zaproponowana przez Sinn Fein – zaledwie pięć.

Radny Shanahan tym samym poszedł w ślady swojego dziadka, który był jednym z pierwszych radnych wybranych do lokalnego samorządu.

– System dokooptowania nowych radnych jest czasami krytykowany jako zbyt mało demokratyczny. Ja jednak uważam, że jest to doskonały sposób na okazanie politycznego szacunku odchodzącym radnym, którzy najczęściej nominują swoich następców – mówił radny Sean Reinhardt.

Wspomniał on, że on sam także trafił do rady w podobny sposób, kiedy po opuszczeniu jej przez obecnego posła Johna Halligana.

Kandydaturę Matta Shanahana oficjalnie zgłosił radny Davy Daniels, opisując kandydata jako osobę, która poświęca się na rzecz miasta i całego regionu.

– Od długiego czasu działa na rzecz poprawy jakości życia mieszkańców. W ciągu kilku lat udało mu się zachęcić do poparcia swojej kampanii niemal wszystkich byłych i obecnych radnych. Doskonale współpracuje w grupie jednocześnie będąc doskonałym liderem – mówił radny Daniels.

Już po wyborze Matt Shanahan stwierdził, że nie zabiegał o tę nominację, ale ma nadzieję służyć miastu i jego mieszkańcom jak najlepiej mimo że do końca kadencji nie pozostało wiele czasu.

– Uważam się zdecydowanie za niezależnego radnego. Wierzę, że samorząd to władza dla ludzi sprawowana przez ludzi, którzy są blisko wszelkich problemów – stwierdził nowy radny.

Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.