Mężczyzna z Waterford podejrzany o morderstwo

morderstwo
fot. Express UK

32-letni Michael Foran, pochodzący z Waterford, został w poniedziałek zatrzymany przez brytyjską policję pod zarzutem zamordowania swojej byłej partnerki, Kate Jones. Do tragedii doszło kilka tygodni temu w mieszkaniu w West Bromwich, które do niedawna para zajmowała razem.

Ciało Kate odnaleziono dopiero 31 grudnia, kilka tygodni po oficjalnym zgłoszeniu jej zaginięcia. Policja brytyjska potrzebowała zaledwie kilku dni, by skojarzyć śmierć młodej kobiety z jej byłym partnerem, a następnie zatrzymać go po intensywnych poszukiwaniach w okolicach Liverpoolu.

Michael Foran, który kilka lat temu mieszkał na osiedlu Ballybeg w Waterford, zaraz po zatrzymaniu usłyszał zarzut zabójstwa Kate Jones. Według informacji z brytyjskiej policji ukrywał się on wśród bezdomnych próbując jednocześnie zebrać pieniądze na prom do Irlandii.

Mężczyzna jest dobrze znany zarówno policji w Wielkiej Brytanii, jak i Gardzie w Irlandii. Mieszkając w Waterford był 16-krotnie zatrzymywany za zakłócenia porządku, pijaństwo oraz posiadanie narkotyków. W wieku 18 lat trafił do więzienia za pobicie oraz za włamania do domów w centrum Waterford.

Kilka lat temu, wraz ze swoją ówczesną partnerką Kate Jones, wyprowadził się do Wielkiej Brytanii, gdzie także dał się poznać miejscowej policji. Po zgłoszeniu zaginięcia Kate, Michael Foran był jednym z podejrzanych w tej sprawie jednak dopiero odnalezienie jej ciała pozwoliło policji zatrzymać go i postawić mu zarzuty.

Rodzina Kate wciąż mieszkająca w Waterford twierdzi, że mimo rozstania jakiś czas temu Michael Foran nadal nachodził kobietę, często pod pozorem spotkań z ich dzieckiem. Jedna z takich wizyt musiała się skończyć dla Kate tragicznie. Jeśli zostanie uznany za winnego Michaelowi grozi przynajmniej 25 lat pozbawienia wolności.

Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.