Mikołaj odwiedził Finna i jego kolegów

Finna i jego kolegów
fot. Irish Mirror

Mimo napiętego harmonogramu Św, Mikołaj znalazł czas by w ubiegłym tygodniu odwiedzić szkołę Scoil Mhuire na Ferrybank, gdzie spotkał się z wyjątkowym uczniem. Dla pięcioletniego Finna i jego kolegów był to zwykły dzień szkolny, ale w pewnej chwili zostali oni zaproszeni do sali gimnastycznej na spotkanie ze specjalnym gościem.

Finn Ryan, który od kilku miesięcy choruje na białaczkę, ani przez chwilę nie spodziewał się tego co go czeka. Mikołaj, kiedy tylko zobaczył Finna, wziął go na kolana i powiedział mu, że jest wyjątkowym chłopcem, odważnym i dzielnym. Pochwalił też jego kolegów za wsparcie i dobre słowo.

– Rodzice Finna dowiedzieli się w kwietniu, że ich synek zachorował na białaczkę i przez długi czas obawiali się, że nie będzie mógł rozpocząć normalnie nauki w szkole. Na szczęście po wielu wizytach w szpitalu, okazało się, że Finn może pójść do szkoły we wrześniu. Trudno wyobrazić sobie milszego i grzeczniejszego chłopca. Wszyscy cieszymy się, że Mikołaj znalazł dla niego chwilę czasu – mówił dyrektor szkoły Ger Duggan.

Podczas spotkania okazało się, że Mikołaj ma niespodziankę także dla brata Finna – Liama – który chodzi do tej samej szkoły. Otrzymał on Złoty Bilet Wintervala, uprawniający go do bezpłatnego wstępu na wszystkie płatne atrakcje.

– Ani przez chwilę się tego nie spodziewałam. To dla mnie szok, ale niezwykle miły szok. Cała szkoła, szczególnie dyrektor oraz oczywiście Mikołaj, sprawili, że moje dzieci naprawdę poczuły atmosferę Boże Narodzenia – powiedziała mama Finna i Liama, Ellen Kavanagh.
Naprawdę wyjątkowe Boże Narodzenie

Ostatnie miesiące były pełne napięcia dla całej rodziny, ale niedawne wieści, że choroba Finna się cofa, oraz spotkanie z Mikołajem sprawiły, że nadchodzące Święta będą naprawdę wyjątkowe. Finn wciąż musi regularnie odwiedzać szpital, ale mimo to jest pogodnym i uśmiechniętym chłopcem zarażającym swoim uśmiechem innych.

– Czasami jest tak słaby, że nie może chodzić, nie mówiąc już o bieganiu i zabawie z kolegami, a mimo to zapytany o co prosi Mikołaja, bez wahania stwierdził, że o deskorolkę. Rozbawił tym dosłownie wszystkich – stwierdziła Ellen.

Podczas spotkania także koledzy Finna z klasy otrzymali drobne upominki i mieli okazję poprosić Mikołaja o wyjątkowe prezenty pod choinkę.

Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.