Minister odwiedził lotnisko w Waterford

lotnisko w WaterfordMinister Transportu, Turystyki i Sportu Shane Ross odwiedził w ubiegłym tygodniu lotnisko w Waterford, by porozmawiać z zarządem portu lotniczego o wniosku na dofinansowanie w wysokości 5 milionów euro. Jednocześnie Minister Stanu John Halligan stwierdził, że „spodziewa się, iż sprawa wniosku trafi pod obrady rządu w najbliższym czasie”. 

Spotkanie ministra Rossa z zarządem lotniska było szansą na pokazanie mu potencjału rozwojowego lokalnego portu lotniczego, który mógłby zapewnić stałe połączenia z południem Europy i wieloma miastami na kontynencie czy w Wielkiej Brytanii.

– Po spotkaniu minister nie miał wątpliwości, że rozbudowa lotniska to jedyna w swoim rodzaju szansa na zapewnienie rozwoju całego regionu. Miejmy nadzieję, że przełoży się to na jego rekomendację dla wniosku złożonego przez zarząd lotniska. Sprawa rozbudowy i wydłużenia pasa startowego ma coraz większe poparcie wśród ministrów tego rządu. Zdają sobie oni sprawę z tego, że bez rozwoju lotniska nie będzie możliwe zapewnienie stabilnego rozwoju ani samemu Waterford ani całemu regionowi – mówił minister Halligan. 

Niedawno opublikowany raport Ernst & Young nie był zbyt przychylny lotnisku w Waterford i stawiał pod znakiem zapytania przyznanie mu dotacji rządowej na rozwój. Jednak kolejny raport, tym razem przygotowany przez PricewaterhouseCoopers wyraźnie stwierdził, że plany rozwojowe pozytywnie wpłyną na cały region.

– Wizyta ministra Rossa tylko utwierdziła go w tym, co już przeczytał w raporcie PWC. Z tego co wiem będzie on rekomendował przyznanie lotnisku dotacji, a sama decyzja może być spodziewana już w ciągu najbliższych tygodni – stwierdził radny John Cummins. 

Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.