Mistrz surfingu przerywa milczenie

Craig Butler
fot. Outsports

Pochodzący z Tramore Craig Butler, siedmiokrotny mistrz Irlandii w surfingu, w wywiadzie udzielonym amerykańskiemu magazynowi ujawnił, że okresie nastoletnim był molestowany przez znanego lokalnie biznesmena. Zdecydował się przerwać milczenie, by pomóc innym, którzy mieli podobne doświadczenia.

Według Craiga pewnego wieczoru został on zwabiony do opuszczonego domu i tam wykorzystany seksualnie przez znanego sobie mężczyznę, który był ówcześnie lokalnym biznesmenem. Doświadczenie to skutkowało długoletnim uzależnieniem Craiga od alkoholu i środków antydepresyjnych.

– Z powodu tej jednej koszmarnej nocy moje młodzieńcze lata zmieniły się w jeden długi ciąg narkotykowy. Niewiele pamiętam z najlepszych lat mojego życia. Mam nadzieję, że ujawniając te fakty będę w stanie jakoś pomóc tym, którzy mogą cierpieć do dziś – powiedział Craig w wywiadzie.

25-letni mistrz Irlandii w surfingu twierdzi, że jeszcze nie zgłosił przypadku molestowania na Gardę, ale ma taki zamiar. Najpierw chce ustalić czy oskarżany przez niego mężczyzna nadal mieszka w Tramore i czy nadal molestuje młodych chłopców.

Zwabiony podstępem

Mając 17 lat Craig Butler został zwabiony do opuszczonego domu pod pretekstem udziału w imprezie organizowanej przez napastnika.

– Kiedy przyjechaliśmy na miejsce od razu poczułem, że coś jest nie w porządku. Weszliśmy do środka, a ja zapytałem go gdzie są inni goście. Powiedział, że niedługo przyjadą i podał mi piwo, po czym usiadł bardzo blisko mnie. Kiedy się odsunąłem, on zaczął się przysuwać bliżej. Czekając na gości wypiłem w sumie trzy piwa i byłem już zawiany. Wtedy poczułem jego rękę na udzie. Kompletnie mnie zamurowało, nie byłem w stanie się odezwać. Był to ktoś kogo szanowałem i komu ufałem. Kiedy dotknął mojego krocza, jakbym się obudził. Wstałem gwałtownie i powiedziałem, żeby przestał. On przeprosił i sam stwierdził, że zachował się nieodpowiednio – wspomina Craig.

Wkrótce potem młody człowiek stracił przytomność i obudził się nagi w łóżku z molestującym go mężczyzną. Próbował się wyrwać napastnikowi, jednak ten przygniótł go do łóżka próbując zgwałcić. Craig w końcu wydostał się z sypialni jednak nadal był otumaniony i nie mógł znaleźć wyjścia.

– Jestem pewien, że dodał coś do piwa. Czułem się jak naćpany, a on ciągle szedł za mną. Zaproponował wzięcie wspólnego prysznica, ale powiedziałem mu, że chcę po prostu iść do domu. Jednak nie mogłem wydostać się z jego domu. Wszystko było zamazane, a ja byłem na wpół nieprzytomny. W końcu położyłem się w innej sypialni, w której stało pojedyncze łóżko. Po jakimś czasie zacząłem rozumieć, co się dzieje, ale wtedy on znów pojawił się obok mnie w łóżku i zaczął się o mnie ocierać – mówi Craig Butler w wywiadzie.

Powtarzając napastnikowi, żeby przestał Craig w końcu mu się wyrwał i zdołał zebrać swoje ubrania, ubrać się i dotrzeć do drzwi. Mężczyzna próbował go jeszcze zaciągnąć z powrotem do domu, ale Craig zagroził, że zacznie krzyczeć i tamten odpuścił. Tamtej nocy 17-latek wrócił do domu jedynie w koszulce i bokserkach. Po drodze kilkakrotnie wymiotował przypominając sobie o wydarzeniach tamtej nocy.

– To doświadczenie odmieniło całkowicie moje życie. Od tamtej pory stałem się nieufny i odsuwałem od siebie nawet najbliższych ludzi. Zacząłem brać antydepresanty, żeby zapomnieć o tym co się stało. Przerodziło się w kilkuletnie uzależnienie, a kilka lat temu zdiagnozowano u mnie zespół stresu pourazowego. Nie życzę nikomu, żeby przez takie coś przechodził – mówi Craig.

Nie chce on ujawniać personaliów napastnika, jednak w najbliższym czasie planuje zgłoszenie wydarzenia na Gardę. Ma nadzieję, że to uratuje innych przed podobnym losem.

Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.