Mocne poparcie dla obecnego prezydenta w Waterford

Michael D. Higgins
fot. Irish Examiner

Większość mieszkańców Waterford jest przekonana, że Michael D. Higgins zdecydowanie wygra jutrzejsze wybory prezydenckie w Irlandii. Sondaże dają mu ogromną przewagę nad pozostałymi kandydatami i jego wybór jest niemal przesądzony.

Preferencje mieszkańców Waterford nie odbiegają znacznie od wyników sondaży krajowych. Także i tutaj Michael D. Higgins może się spodziewać przytłaczającego zwycięstwa.

– Michael D. Higgins jest bardzo pewny siebie. I bardzo dobrze, bo świetnie reprezentuje nasz kraj. Pozostali kandydaci chcą się tylko wypromować – stwierdziła Stephanie Hoffman-Fleming zapytana w centrum miasta o opinię na temat obecnego prezydenta i nadchodzących wyborów.

Podczas niedawnej sondy ulicznej przeprowadzonej na ulicach Waterford mieszkańcy miasta niemal zgodnie twierdzili, że będą głosować na Michaela D. Higginsa. Ich zdaniem, mimo swojego wieku, dobrze dogaduje się z wyborcami w każdej grupie wiekowej i stara się być godnym reprezentantem Irlandii.

Z pewnością do utwierdzenia popularności Michaela D. Higginsa w Waterford przyczyniła się jego niedawna wizyta w mieście, podczas której spotkał się z osobami pomagającymi lokalnie w jego kampanii wyborczej. W trakcie spotkania w kawiarni The Vintage Parlour podziękował on wszystkim za wsparcie, a jednocześnie wyraził ubolewanie, że ze względu na swoje obowiązki prezydenckie nie może prowadzić kampanii wyborczej z takim rozmachem jak chciałby.

Wybory prezydenckie w Irlandii odbędą się już jutro, a wraz z nimi przeprowadzone zostanie referendum na temat zniesienia zapisu w Konstytucji dotyczącego kary za bluźnierstwo. Lokale wyborcze otwarte zostaną o godz. 7.00 i będą otwarte do godz. 22.00.

W hrabstwie Waterford do głosowania uprawnionych jest 83 359 osób, lecz specjaliści nie spodziewają się zbyt wysokiej frekwencji. Wyniki wyborów oraz referendum powinny być znane już w sobotę wieczorem.

Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.