Momo i Kamila wśród najlepszych w Munsterze

MomoW ubiegłym tygodniu organizacja zrzeszająca restauracje, restauratorów, puby oraz ich właścicieli w Irlandii, Restaurants Association of Ireland (RAI), przyznała nagrody dla najlepszych restauracji oraz osób związanych z rynkiem restauratorskim w prowincji Munster. Jedną z nagrodzonych jest Kamila Bystrzonowska, właścicielka restauracji Momo w Waterford. Zdobyła ona nagrodę dla najlepszego managera w Waterford, a Momo została uznana za miejsce z najlepszą obsługą klienta.

Wręczenie nagród miało miejsce w Strand Hotel w Limerick, a wyróżnienie dla tej prowadzonej przez Polkę restauracji jest wyjątkowe, gdyż nominacje otrzymały najlepsze i najbardziej prestiżowe restauracje i puby w całej prowincji. Nagrody RAI przyznawano w następujących kategoriach: Najlepsza Restauracja, Najbardziej Innowacyjne Menu, Najlepsze Menu dla Dzieci, Najlepsza Kuchnia Międzynarodowa, Najlepsze Wina, Najlepszy Manager, Najlepszy Pub, Najlepsza Kawiarnia, Najlepsza Obsługa Klienta, Najlepszy Bar Szybkiej Obsługi, Najlepsza Restauracja w Hotelu, Najlepsza Nowa Restauracja, Najlepszy Kucharz. Przyznano także nagrodę specjalną zwaną Lokalny Bohater, którą w trym roku otrzymał Colin Jephson z Ardkeen Quality Food Store.

– Po praz jedenasty przyznaliśmy nagrody dla najlepszych restauracji, pubów i kucharzy. Według nas jest to jedna z najlepszych rekomendacji, która sprawia, że najlepsi w tej branży otrzymują należne im wyróżnienie. W tym roku otrzymaliśmy ponad 90 000 nominacji i wybór był wyjątkowo trudny – mówił Adrian Cummins, szef Restaurants Association of Ireland, podczas ceremonii wręczania nagród.

Według niego, Irlandia jest małym krajem, ale oferuje jedzenie z najwyższej półki, a działające w kraju restauracje i puby nie mają się czego wstydzić i mogłyby konkurować z najlepszymi na świecie. Dodał on, że wszyscy lauraci lokalnych konkursów wezmę udział w krajowej gali RAI, którą zaplanowano na 13 maja. Ogłoszeni zostaną wtedy krajowi zwycięzcy w poszczególnych kategoriach. Oznacza to, że zarówno Kamila Bystrzonowska jak i Momo mają szansę sięgnąć po najwyższą nagrodę.

A oto lokalni zwycięzcy z hrabstwa Waterford w poszczególnych kategoriach:

Najlepsza Restauracja – The Tannery Restaurant

Najlepszy Kucharz – Peter Everett z Everrett’s Restaurant

Najlepsza Nowa Restauracja – Everett’s Restaurant

Najlepsza Restauracja przy Hotelu – The House Restaurant w Cliff House Hotel

Najlepszy Manager – Kamila Bystrzonowska z Momo Restaurant

Najlepsza Obsługa Klienta – Momo Restaurant

Najlepsza Kawiarnia – Coach House Coffee

Najlepszy Pub – An Uisce Beatha

Najlepsza Winiarnia – La Boheme Restaurant & Winebar

Najlepszy Bar Szybkiej Obsługi – Geoff’s Cafe Bar

Najlepsza Kuchnia Międzynarodowa – KYOTO

Najlepsze Dania dla Dzieci – No. 9 Café

Lokalny Bohater – Colin Jephson z Ardkeen Quality Food Store

Najlepsza Nowa Restauracja – Seagull Bakery

Najlepsza Popularna Restauracja – Bodega

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy, a Kamili Bystrzonowskiej i Momo życzymy powodzenia w majowym finale w Dublinie.

Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.