Napad na rodzinę w Portlaw

W Portlaw
Fot. Breaking News

W ubiegłą środę mieszkańców małego osiedla w Portlaw zaszokował napad na jedną z mieszkających tam rodzin. Napastnik wdarł się do jednego z domów trzymając w rękach dwa noże. Na szczęście szybko został obezwładniony przez funkcjonariuszy Gardy.

Około godz. 19.10 mężczyzna użył jednego z noży, by dostać się do domu swoich ofiar przez okno i próbował zaatakować mieszkającą tam rodzinę.

– W pewnej chwili usłyszałam krzyk męża, odwróciłam się i zobaczyłam tego faceta z dwoma wielkimi nożami. Wybiegłam do kuchni, chwyciłam telefon i wózek z dzieckiem i uciekłam do sąsiadów – wspomina kobieta.

Na szczęście jej mężowi także udało się uciec przed napastnikiem, który wyszedł przed dom i zaczął wyrażać sąsiadom. Kiedy po kilku minutach pojawiła się Garda funkcjonariusze dość szybko obezwładnili mężczyznę wymachującego nożami.

– Czułam się jakby w moim własnym domu kręcono jakiś horror. To było przerażające. Najgorsze w tej sytuacji jest to, że wcześniej zgłaszaliśmy problemy z tym mężczyzną zarówno władzom lokalnym jak i Gardzie – mówi kobieta. 

Sąsiedzi zaatakowane rodziny potwierdzają, że od dłuższego czasu mężczyzna groził wszystkim na osiedlu i zachowywał się nieobliczalnie.

– To nie pierwszy incydent z jego udziałem, ale na pewno najgroźniejszy. Mamy nadzieję, że tym razem władze zrobią coś z tym problemem, bo nie możemy żyć w ciągłym strachu. Jeśli on tutaj nadal będzie, będę się bała wypuszczać dzieci na dwór – mówi jedna z mieszkanek osiedla. 

Ani Garda ani lokalne władze nie komentują tego przypadku. Garda wydała jedynie krótkie oświadczenie, w którym czytamy, że „w Portlaw zatrzymano mężczyznę w średnim wieku, który ma poważne problemy natury psychologicznej”.

Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.