Napad z bronią w ręku na pocztę na Cleaboy

z bronią w ręku na pocztę na Cleaboy
Foto: Beat 102-103

W czwartek około 11.10 trzech zamaskowanych mężczyzn dokonało napadu z bronią w ręku na pocztę na Cleaboy. Jeden z napastników był uzbrojony w strzelbę, którą zastraszył obsługę i klientów poczty. Na szczęście nikomu nic się nie stało, ale napastnicy zrabowali pewną sumę pieniędzy i uciekli czerwonym Renault Laugna w kierunku Old Kilmeadan Road.

W czasie napadu na poczcie znajdowało się kilku klientów, w tym matka z małym dzieckiem, oraz pracownicy urzędy pocztowego. Uciekających napastników widziało kilka osób, lecz zdając sobie sprawę z niebezpieczeństwa nikt nie próbował ich zatrzymywać.

– Stałem niedaleko wyjścia. Najpierw usłyszałem jakieś krzyki i jakby uderzenia dochodzące z poczty. A potem wybiegło stamtąd trzech mężczyzn, wskoczyli do samochodu i szybko odjechali – mówi Gerry Smith, jeden ze świadków napadu. – Byli zamaskowani i mieli rękawiczki. Kasjerzy na poczcie byli w szoku. Po napadzie podszedłem do drzwi, żeby sprawdzić czy wszyscy są cali.

Kilkanaście minut potem Garda znalazła spalony samochód w lesie za sportowym kampusem WIT na Carriganore. Natomiast już około południa w związku z napadem zatrzymano pięciu mężczyzn, który zostali przesłuchani na miejscowym posterunku.

Jednocześnie Garda wystosowała apel do wszystkich świadków napadu oraz do osób, które widziały samochód użyty do ucieczki, o zgłoszenie się na posterunek na Ballybricken. Także osoby, które zauważyły podejrzane zachowanie w okolicach poczty przed napadem proszone są o kontakt z Gardą.

Poczta na Cleaboy pozostała zamknięta do końca dnia w czwartek podczas gdy Garda zbierała ślady pozostawione przez napastników. Otwarto ją ponownie dopiero w piątek rano.

Drugi napad w okolicach Cleaboy

Był to już drugi napad w tych okolicach w przeciągu kilku dni. 30 kwietnia w poniedziałek rano dwóch mężczyzn napadło na stację benzynową Apple Green przy Cleaboy Road.

Po zabraniu niewielkiej sumy pieniędzy z kasy uciekli samochodem w kierunku centrum miasta. Wkrótce potem Garda odnalazła samochód w okolicach John’s Park oraz zatrzymała trzech młodych mężczyzn.

Także w związku z tym napadem Garda zwraca się  do świadków o pomoc w ustaleniu szczegółów.

Osoby, które mogą posiadać jakiekolwiek informacje na temat któregokolwiek z tych wydarzeń oraz ich sprawców proszone są o kontakt z posterunkiem przy Ballybricken (051 305 300) lub z anonimowym telefonem alarmowym (1800 666 111).

Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.