Nie ma obaw o finansowanie dla Północnego Nabrzeża

Północnego Nabrzeża
fot. Waterford in Your Pocket

Na ostatnim posiedzeniu Rady Miasta i Hrabstwa Waterford radny Eddie Mulligan złożył wniosek o to, by władze miejskie zaczęły szukać dodatkowego źródła finansowania dla projektu przebudowy Północnego Nabrzeża. Wniosek został odrzucony przez Micheala Walsha, zarządzającego mieniem komunalnym, który twierdzi, że miasto otrzyma potrzebne fundusze na przebudowę.

Wniosek radnego to skutek decyzji rządu Irlandii, który przyznał zaledwie jedną trzecią funduszy potrzebnych do przeprowadzenia inwestycji na Północnym Nabrzeżu. Dotacja rządowa wystarczy zaledwie na budowę pieszego mostu łączącego teren inwestycji z centrum Waterford.

– Wszyscy zdajemy sobie sprawę z faktu, że otrzymanie zaledwie 6 milionów euro, podczas gdy spodziewaliśmy się sporo więcej, może znacząco spowolnić inwestycję. Uważam, że należy powołać podkomisję, która zajmie się szukaniem alternatywnych źródeł finansowania – mówił radny Mulligan.

Obawy radnego rozwiał Michael Walsh mówiąc, że tego samego dnia widział się z przedstawicielem rządu, który zapewnił go, że sprawa zostanie wkrótce załatwiona pozytywnie.

– Pracujemy nad zadowalającym wszystkich rozwiązaniem i wiem, że po obu stronach jest dobra wola, by doprowadzić sprawę do końca. Nie ma zagrożenia dla finansowania tej inwestycji – stwierdził Michael Walsh.

Radny Joe Kelly chciał otrzymać zapewnienie, że projekt przebudowy Północnego Nabrzeża otrzyma wystarczające wsparcie od rządu i że nie zostanie on wstrzymany z powodu braku finansowania.

– Nie musimy składać żadnych dodatkowych wniosków. Strona rządowa zapewniła mnie, że pierwsza transza dofinansowania została nam przyznana zgodnie z wymogami ogólnokrajowych programów pomocowych dla samorządów. Dodatkowe fundusze zostaną przyznane Waterford już w nowym roku – zapowiedział Michael Walsh.

Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.