Nowe autobusy wyjadą na ulice w grudniu

Nowe autobusy
fot. RTE.ie

Do Waterford dotarły już nowe autobusy, które od grudnia wyjadą na swoje trasy w mieście. W tej chwili Bus Eireann nie planuje wprowadzenia nowych linii autobusowych, ale nie wyklucza takiej decyzji w przyszłości.

W tej chwili 17 nowych pojazdów przechodzi ostatnie przeglądy techniczne, a kierowcy doszkalają się w obsłudze autobusów najnowszej generacji. Rzecznik prasowy Bus Eireann zapowiada, że nowe pojazdy będą w pełni wyposażone w najnowocześniejszą technologię i całkowicie przystosowane do przewozu osób niepełnosprawnych.

– Dzięki nowej flocie autobusowej, znacznie podniesiemy poziom usług dla naszych pasażerów. Po raz pierwszy w historii Waterford autobusy wyjadą na ulice w niedzielę, a w ciągu tygodnia będą kursowały ze zwiększoną częstotliwością. Planujemy także uruchomić więcej wieczornych kursów. Na razie kończymy szkolenie nowych kierowców, którzy wspomogą naszą obecną załogę. W najbliższych miesiącach planowane są także inwestycje w istniejące przystanki autobusowe – mówił rzecznik prasowy Bus Eireann.

Przedstawiciel przewoźnika ma być obecny na najbliższym posiedzeniu plenarnym Rady Miasta i Hrabstwa, by odpowiedzieć na pytanie radnych dotyczących transportu autobusowego w Waterford. Można się spodziewać, że radni będą chcieli wiedzieć, dlaczego Bus Eireann nie utworzy w mieście nowych linii autobusowych.

– Jeśli Waterford ma aspirować do miana lidera regionu, musimy dysponować godnym zaufania i przyjaznym transportem publicznym, który będzie docierał do wszystkich części miasta. Moim zdaniem wprowadzenie nowych autobusów, które zastąpią ponad dziesięcioletnie pojazdy jeżdżące po naszych ulicach, było absolutną koniecznością już od dawna – mówi radny Jason Murphy.

Nowe autobusy będą znacznie bardziej przyjazne użytkownikom, szczególnie tym niepełnosprawnych oraz mającym problemy z poruszaniem się. Ich wyposażenie należy do najbardziej nowoczesnych w całym kraju i Bus Eireann ma nadzieję, że będą one służyły mieszkańcom Waterford przez długie lata.

Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.