Nowe propozycje dla Apple Market

Apple Market
fot. Apple Market

Niedawno utworzona na nowo grupa zarządzająca Apple Market sformułowała propozycje, która mają zmienić plac w miejsce pełne życia i kolorytu. Jedną z najpilniejszych spraw, zdaniem członków grupy, jest kwestia ruchu samochodowego oraz dojazdu do okolicznych domów.

Propozycje i cele do osiągnięcia zostały podzielone na takie do natychmiastowej realizacji oraz te, które mogą być realizowane długoterminowo. Członkowie grupy, składającej się z przedstawicieli dziewięciu firm z samego Apple Market oraz dochodzących do placu ulic, uważają, że najważniejszym wyzwaniem jest zachęcenie mieszkańców oraz turystów do częstszego odwiedzania Apple Market, także w godzinach wieczornych.

Zgodnie z propozycją grupy plac powinien być bardziej dostępny dla samochodów i umożliwiać krótkie parkowanie w miesiącach jesiennych i zimowych, kiedy na samym placu odbywa się mniej imprez. Wjazd na plac byłby możliwy aż do godzin zamknięcia okolicznych sklepów, jedynie w niedziele i święta Apple Market pozostawałby zamknięty dla samochodów.

– Uważamy też, że należy umożliwić wjazd samochodów na Michael Street szczególnie w godzinach porannych, kiedy realizowane są dostawy do okolicznych sklepów. Zależy nam na tym, by Apple Market i Michael Street były dostępne dla kierowców w soboty rano – czytamy wśród propozycji grupy.

Zarządzający placem zgadzają się, że w godzinach kiedy Apple Market jest zamknięty dla ruchu samochodowego powinien tam obowiązywać całkowity zakaz parkowania i powinien być on egzekwowany z całą surowością. Proponują oni także, by na samym placu utworzyć przynajmniej dwa miejsca do parkowana dla osób niepełnosprawnych, co umożliwi im łatwiejszy dostęp do samego Apple Market i okolicznych sklepów.

Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.