Nowy plac zabaw dla maluchów

plac zabaw
fot. Munster Express

Władze Waterford zapowiedziały, że na początku 2019 roku plac zabaw dla młodszych dzieci znajdujący się w People’s Park zostanie zdemontowany, a wszystkie urządzenia będą zastąpione zupełnie nowymi. Wymieniona zostanie także nawierzchnia placu zabaw tak, aby zapobiec jego podtopieniom w trakcie opadów.

W ostatnich miesiącach urządzenia do zabawy dla dzieci były regularnie niszczone przez wandali i obecnie część z nich jest albo niedostępna, albo wręcz niebezpieczna dla dzieci. Po generalnym remoncie plac zabaw ma być odporny na akty wandalizmu zdarzające się w parku coraz częściej.

Radny Davy Daniels stwierdził, że cieszy się z planów remontu placu zabaw, jednak uważa, że zarówna sam plac zabaw jak i cały park powinien być regularnie monitorowany. Tylko w ten sposób można zapobiec przyszłym aktom wandalizmu oraz chuligańskim wybrykom.

– Niestety w ciągu ostatnich kilku lat park stał się niebezpiecznym miejscem, głównie na skutek braku monitoringu. Dochodzi w nim do niszczenia wspólnego mienia, jak również do zachowań chuligańskich. Tylko monitoring może poprawić sytuację – mówi radny Daniels. 

Jego zdaniem władze lokalne, mimo trudności finansowych, powinny zająć się tą kwestią jak najszybciej. Radny dziwi się, dlaczego władze miasta nie przeznaczyły na ten cel jakichkolwiek funduszy mimo że apele o monitoring w parku ponawiane są od kilku lat.

– Cieszę się, że nowy plac zabaw będzie służył najmłodszym i ich rodzicom, jednak należy im jeszcze zapewnić całkowite bezpieczeństwo w całym parku. Należy też pamiętać o pozostałych użytkownikach parku, którzy powinni czuć się bezpiecznie. Takie poczucie zapewni tylko skuteczny monitoring – twierdzi radny Daniels.

Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.