Odwołano Promenade Festival w Tramore

Promenade FestivalOrganizatorzy Promenade Festival w Tramore ogłosili, że tegoroczna edycja imprezy nie odbędzie się. Jako główny powód odwołania podano gwałtowny wzrost kosztów ubezpieczenia oraz większe niż przewidywano wydatki na organizację.

Helen Young, przewodnicząca komitetu organizacyjnego, stwierdziła w wydanym oświadczeniu, że festiwal nie był także wystarczająco mocno wspierany przez lokalnych przedsiębiorców. Kolejnym powodem odwołania był brak wolontariuszy gotowych pomagać w organizacji imprezy.

– Z wielkim żalem zawiadamiamy, że Promenade Festival został w tym roku odwołany. Komitet organizacyjny zdaje sobie sprawę z jakim rozczarowaniem spotka się ta informacja w samym Tramore i okolicach. Będzie to także poważny cios dla turystów co roku odwiedzających nasz nadmorski kurort i biorących udział w festiwalu – napisano w oświadczeniu komitetu organizacyjnego.

Promenade Festival był organizowany jako niedochodowa impreza mająca przyciągnąć do Tramore mieszkańców okolic i licznych turystów. Jego zadaniem była także promocja hrabstwa Waterford jako miejsca przyjaznego turystom. Niestety poważny wzrost kosztów ubezpieczenia spowodował, że w tym roku impreza się nie odbędzie.

Festiwal w Tramore nie jest pierwszą „ofiarą” rosnących kosztów ubezpieczeń dla imprez masowych. Jest to spowodowane bezpośrednio coraz większą liczbą pozwów wobec organizatorów takich imprez i koniecznością rekompensowania wysokich kosztów odszkodowań wypłacanych przez firmy ubezpieczeniowe.

– Chcielibyśmy podziękować szczególnie Billy’emu Dugganowi i jego współpracownikom we władzach miasta i hrabstwa Waterford, które wspierały nas finansowo przez kilka lat. Podziękowania należą się także naszym licznym sponsorom – wesołemu miasteczku w Tramore, kawiarni Moe’s, restauracji Brooklyn, hotelowi O’Shea’s i lokalnemu oddziałowi Bank of Ireland – czytamy w oświadczeniu.

Organizatorzy przede wszystkim jednak dziękują wszystkim, którzy swoją obecnością na Promenade Festival przyczynili się do tego, że impreza była tak kolorowa i niezapomnianą dla jej uczestników.

Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.