Organizatorzy Waterford Walls apelują o pomoc

Waterford Walls apelują o pomoc
fot. Waterford Walls

Dwa tygodnie temu główna siedziba festiwalu sztuki ulicznej Waterford Walls przy Great George’s Street została okradziona z farb i innego sprzętu wykorzystywanego przez artystów podczas festiwalu. Organizatorzy festiwalu Waterford Walls apelują o pomoc w odzyskaniu przynajmniej części funduszy poprzez akcje zbiórki pieniędzy oraz koncerty charytatywne.

– Jesteśmy kompletnie załamani, ale jednocześnie zdecydowani przeprowadzić tegoroczną edycję festiwalu. Straciliśmy setki puszek z farbą, drabiny i inny sprzęt potrzebny do malowania. Najwyraźniej złodzieje mieli zamówienie na tego typu sprzęt, bo nie było to przypadkowe włamanie. W sumie straty oceniamy na 6 000 euro – mówi Edel Tobin, jedna z pomysłodawczyń festiwalu.

W ciągu najbliższych tygodni zorganizowanych zostanie kilka zbiórek pieniędzy, które przeznaczone zostaną na odkupienie skradzionego sprzętu, głównie farb w sprayu. Na początku lipca lokalni DJ-e związani z festiwalem zaplanowali wspólny występ, podczas którego zbierane będą fundusze na festiwal. Dodatkowo kilka lokalnych firm już teraz zadeklarowało pomoc organizatorom.

Największy festiwal graffiti

W tym roku festiwal zaplanowany jest na ostatni weekend sierpnia (23-26 sierpnia) i ma szansę stać się największą tego typu imprezą w Irlandii. Jest to już czwarta edycja Waterford Walls i po raz pierwszy zainteresowanie artystów jest większe niż możliwości organizatorów. Oprócz kilku artystów z Irlandii na festiwal przyjadą także specjaliści od malowania ścian z Wielkiej Brytanii, Francji, Hiszpanii, Rumunii, Argentyny, Australii i Kanady.

– Dostaliśmy zgłoszenia dosłownie z całego świata i jesteśmy dosłownie przytłoczeni tym, jak popularny stał się Waterford Walls. Musieliśmy przebierać w ofertach i kilkadziesiąt z nich, niestety, odrzucić – mówi Edel Tobin. – Udało nam się zarezerwować już kilka dużych i małych ścian, ale wciąż prowadzimy negocjacje z władzami miasta i właścicielami w sprawie kilku dodatkowych miejsc.

W tym roku nowe graffiti powstaną między innymi przy The Mall, na O’Connell Street, Thomas Hill, Barrack Street, The Glen oraz na Ballybricken. Ten ostatni będzie centralnym punktem działań artystów i tam będą się odbywały główne imprezy zawiązane z Waterford Walls. Organizatorzy zdecydowali się przenieść z New Street Gardens, ponieważ tamte okolice mogą być wkrótce przygotowywane do planowanej na przyszły rok inwestycji.

Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.