Otwarcie nowego zakładu West Pharma

Otwarcie nowego zakładu
fot. Irish Times

W ubiegły piątek nastąpiło oficjalne otwarcie nowego zakładu produkcyjnego firmy farmaceutycznej West Pharmaceutical Services, który mieści się przy Old Kilmeaden Road. Świeżo ukończony zakład jest najnowocześniejszą tego typu placówką na świecie i ma stać się wzorcowym zakładem dla firmy.

Na otwarciu obecny był prezes West Pharma, Erci Green, Minister Stanu ds. Szkolnictwa Wyższego, Mary Mitchell O’Connor oraz Minister Stanu ds. Szkoleń i Rozwoju, John Halligan. Ten ostatni stwierdził, że otwarcie nowego zakładu świadczy o dużym zaufaniu jakie firma pokłada w Waterford.

West Pharma jest światowym liderem w produkcji sprzętu medycznego, a istniejący dotychczas zakład produkcyjny na Carrickperish zatrudnia około 100 osób. W tym roku firma ma zamiar znacząco zwiększyć zatrudnienie.

Możliwa dalsza ekspansja
– Rozważając przyszłe inwestycje i starając się konsolidować produkcję z pewnością będziemy się mocno skupiali na naszym zakładzie w Waterford. Zgodnie z naszymi planami ma on stać się wzorem dla pozostałych. Mamy tutaj do dyspozycji ogromny teren, zatem istnieje szansa, że wkrótce nastąpi dalsza ekspansja. Oznacza to, że do Waterford dotrą kolejne nowoczesne technologie, a zatrudnienie wzrośnie jeszcze bardziej – mówił prezes Green na otwarciu.

Waterford zostało wybrane na jedno z głównych centrów produkcyjnych West Pharma głównie ze względu na szeroki dostęp do wykwalifikowanej kadry oraz bliskość rynków zbytu.

Minister Mary Mitchell O’Connor pochwaliła giganta farmaceutycznego za doskonały wybór miejsca na tak poważną i długoterminową inwestycję. Jej zdaniem planowane powstanie uniwersytetu technologicznego w Waterford dodatkowo zwiększy dostęp do wykwalifikowanej kardy spełniającej najwyższe kryteria.

Podczas otwarcia prezes West Pharma wręczył czeki opiewające na 10 000 euro dwóm lokalnym organizacjom charytatywnym – Pieta House i Waterford Food Bank. Dodatkowo obie organizacje otrzymały kilkaset euro zebrane przez pracowników firmy.

– Mając nadzieję na szeroko zakrojoną współpracę z miejscowymi szkołami, szczególnie szkołami wyższymi, nie możemy zapominać o firmach i organizacjach, które potrzebują naszego wsparcia. Jesteśmy globalną firmą produkcyjną, ale wszędzie gdzie mamy swoje siedziby staramy się działać też na rzecz lokalnych społeczności – mówił prezes Green wręczając czeki. 

Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.