Otwarto nową siedzibę szkoły St. Martin’s

nową siedzibę szkoły specjalnej
fot. St. Martin’s

W ubiegły czwartek otwarto nową siedzibę szkoły specjalnej St. Martin’s, która została wybudowana za 9,5 miliona euro na terenie przylegającym do szkoły Scoil Lorcain na osiedlu St. John’s Park.

Oficjalnego otwarcia dokonał, z pomocą uczniów szkoły, minister stanu w Ministerstwie Edukacji, John Halligan, a miejscowy biskup Alphonsus Culliunan poświęcił nowy budynek. Na uroczystości zgromadzili się uczniowie, także byli wychowankowie szkoły, ich rodzice oraz przedstawiciele władz lokalnych.

W nowej siedzibie znalazło się miejsce na 14 klas, w których uczyć się będzie 66 uczniów wieku od 4 do 18 lat. St. Martin’s kształci dzieci z różnym stopniem niepełnosprawności umysłowej, a nowy budynek znacznie ułatwi pracę nauczycielom.

– Nowa siedziba została wybudowana z myślą o potrzebach uczniów i nauczycieli. Nowa szkoła to nie tylko 14 klas, ale także sale terapeutyczne oraz warsztaty, które pozwalają starszym uczniom uczyć się praktycznych umiejętności. Znajdują się tutaj między innymi warsztat stolarski, profesjonalnie wyposażona kuchnia oraz niewielka szklarnia. Dzięki tym wszystkim ułatwieniom dzieci będą uczyły się efektywniej, a nauczyciele będą mogli dostosować program do indywidualnych potrzeb – mówił minister Halligan na otwarciu.

Dzieci mają również do dyspozycji nowoczesny plac zabaw, oraz mniejsze sale zabaw dostosowane do potrzeb poszczególnych grup uczniów. Specjalnie zaprojektowany budynek to efekt współpracy architektów, nauczycieli i kierownictwa szkoły. Wspólnie opracowali projekt, który został zrealizowany dzięki rządowej dotacji.

– Ten budynek ma szansę stać się wyznacznikiem standardów dla wszystkich szkół specjalnych w Irlandii. Wiele z nich cierpi na niedostatek miejsca, co w przypadku St. Martin’s zostało doskonale rozwiązane – stwierdził minister Halligan.

Pogratulował on wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły, a szczególnie dyrektor Terry Ryan, która od lat zabiegała o budowę nowej siedziby szkoły.

Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.