Packaging Hub kończy działalność

Packaging Hub
fot. Packaging Hub

Packaging Hub, firma zatrudniająca 25 osób w swojej siedzibie przy Tycor Road w Waterford została oficjalnie zamknięta w grudniu, a wszyscy pracownicy otrzymali natychmiastowe wymówienia. Firma, która do niedawna oferowała zaawansowane usługi związane z pakowaniem i marketingiem została postawiona w stan likwidacji.

Zaledwie dwa lata temu kierownictwo Packaging Hub zapowiadało szybki rozwój spółki i planowało utworzenie 40 nowych miejsc pracy do końca ubiegłego roku. Niestety od drugiej połowy 2018 firma regularnie traciła kontrahentów, a jej przychody poważnie spadły. Kierownictwo podjęło decyzję o likwidacji spółki i zamknięciu centrali w Waterford oraz zagranicznego oddziału na Słowenii, w którym zatrudniano cztery osoby.

– Na decyzję o likwidacji firmy wpłynęło kilka czynników, między innymi wycofanie się kilku ważnych partnerów, opóźnienia w płatnościach. Przyczynił się do tego także spadek sprzedaży na rynku brytyjskim, który był wynikiem osłabienia funta wobec euro. Na to wszystko nałożyły się rosnące koszty logistyczne. Wszystkie te powody przyczyniły się do decyzji o zamknięciu firmy i powołaniu likwidatora jej majątku – czytamy w oficjalnym oświadczeniu Packaging Hub.

Przed podjęciem ostatecznej decyzji kierownictwo firmy próbowało ją ratować obniżając koszty i starając się zachować jak najwięcej miejsc pracy. Niestety wobec narastających problemów nie udało się uratować firmy.

– Chcemy podziękować wszystkim pracownikom, klientom, dostawcom, oraz wszystkim, z którymi nasza firma współpracowała w ciągu kilku lat swojej działalności. Wszystkim życzymy sukcesów w przyszłości i dziękujemy za wieloletnią współpracę – napisano w oświadczeniu.

Proces redukcji zatrudnienia rozpoczął się już w listopadzie, a zakończył wraz z zamknięciem firmy w grudniu. Wszyscy zwolnieni pracownicy otrzymają pełne wynagrodzenie i odprawy zależne od stażu w firmie.

Packaging Hub jest kolejną firmą z Waterford, po spółce Allsop, która zamknęła się zwalniając wszystkich pracowników. Zdaniem niektórych może to być zapowiedź dalszych redukcji w miejscowych firmach, z których wiele jest uzależnionych od wymiany handlowej z Wielką Brytanią. Oznaczałoby to, że rejon Waterford jako jeden z pierwszych w Irlandii tak poważnie odczuje skutki Brexitu.

Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.