Parking w centrum przymusowo zamknięty

Parking
fot. Brett Sayles

W ubiegłym tygodniu piętrowy parking przy New Street został przymusowo zamknięty na wniosek firmy ubezpieczeniowej, która wyraziła zaniepokojenie o bezpieczeństwo kierowców korzystających z parkingu. Zamknięcie oznacza utratę niemal 300 miejsc parkingowych w centrum Waterford, z których wiele było opłaconych na kolejne dni i tygodnie.

Ubezpieczyciel, który doprowadził do zamknięcia parkingu miał poważne zastrzeżenia dotyczące głównie braku wystarczającego oświetlenia, co powodowało bardzo złą widoczność na parkingu szczególnie po zmroku. Jednym z powodów zamknięcia było także regularne zalewanie parteru przez wodę z pękniętych rur.

Właściciel parkingu od dłuższego czasu nie był w stanie naprawić parkometrów tak, aby przyjmowały „nowe” banknoty 5 i 10 euro. Powodowało to kolejki przy parkomatach oraz częste ich blokowanie przez nadmiar monet.

Zamknięcie parkingu zaskoczyło większość jego stałych użytkowników, szczególnie tych, którzy korzystali z niego regularnie i mieli opłacone miejsca parkingowe na kilka dni lub tygodni naprzód.

– Jeśli mamy dane kontaktowe naszych klientów, będziemy się z nimi kontaktować, by zwrócić im nadpłatę. W przypadku tych, do których nie mamy kontaktu, czekamy na kontakt z ich strony – mówi Dan Kickham, operator parkingu.

Sam parking jest obecnie pod zarządem agencji NAMA i prawdopodobnie jeszcze w tym roku zostanie przekazany władzom samorządowym, które szykują ten teren pod dużą inwestycję.

– Musieliśmy zamknąć parking, bowiem firma ubezpieczeniowa nie zgodziła się na odnowienie polisy, jeśli nie zostaną wykonane bardzo kosztowne prace remontowe. Prawdopodobnie w przyszłości wszystkie wymagane prace zostaną wykonane, ale nie jestem w stanie powiedzieć, kiedy parking zostanie ponownie otwarty – mówi Dan Kickham.

Radny John Cummins stwierdził, że władze samorządowe nadal są zainteresowane przejęciem terenu pod parkingiem, który ma zostać potem przekazany firmie Fawaz Al Hokair planującej dużą inwestycję przy Michael Street. Centrum handlowo-hotelowo-konferencyjne, które ma powstać w tym miejscu ma zostać także wyposażone w duży parking służący wszystkim mieszkańcom Waterford.

Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.