Pedofil uniknął kary za molestowanie

PedofilNicholas Power z Tramore, pedofil skazany w marcu tego roku na 240 godzin prac społecznych za molestowanie młodego chłopca na basenie Splashworld w roku 1993, nie będzie odbywał swojej kary. Zgodnie z raportem z Biura Kuratora otrzymanym przez sąd w Waterford prace społeczne nie są odpowiednie w tym przypadku, gdyż skazany jest znany w lokalnej społeczności i żadna z organizacji nie chce zaoferować mu prac społecznych.

Decyzją sędziego kara zostanie zawieszona na trzy lata. Jego zdaniem pod uwagę należy wziąć także stan zdrowia skazanego oraz dobro jego rodziny, która „wiele wycierpiała w wyniku kampanii medialnej po wyroku skazującym.”

– Biorąc pod uwagę fakt, że skazany nie może wykonywać zasądzonych prac społecznych mogę albo zawiesić wykonanie wyroku, albo nakazać mu odbycie części kary w więzieniu. Nicholas Power został już dwukrotnie osadzony w więzieniu czekając na wyrok w swojej sprawie i byłoby nieuczciwością skazywanie go na kolejną karę więzienia – stwierdził sędzie Eugene O’Kelly.

Jednocześnie nakazał skazanemu na kontynuowanie uczestnictwa w programie, który pomaga mu zrozumieć skalę krzywdy wyrządzonej jego ofierze. Skazany będzie nadal pod opieką kuratora sądowego i będzie musiał uczestniczyć w programach i kursach nakazanych przez Biuro Kuratora. Jeśli w ciągu kolejnych trzech lat Nicholas Power będzie próbował molestować osoby nieletnie, wyrok zostanie odwieszony, a skazany zostanie wysłany do więzienia w celu odbycia pełnego wyroku 18 miesięcy pozbawienia wolności.

Pedofil pracował z dziećmi

Nicky Power został skazany za jeden przypadek molestowania nieletniego chłopca na basenie Splashworld w Tramore, którego był pracownikiem w latach 90. Według zeznań innych byłych pracowników basenu praktyki, których dopuszcza się pedofil były powszechnie znane, jednak nikt nie zdecydował się zgłosić sprawy Gardzie.

Co więcej w latach 1993 – 2010 Nicky Power pracował z dziećmi jako ratownik lub opiekun na obozach i koloniach dla dzieci. Jest także autorem książki dla dzieci, którą promował odwiedzając między innymi oddziały dziecięce w irlandzkich szpitalach.

Dopiero kilka lat temu jedna z jego ofiar zdecydowała się na ujawnienie pedofilskiej działalności byłego ratownika z Tramore. Po głośnym śledztwie i rozprawie sądowej został on skazany na półtora roku pozbawienia wolności, które potem zostały zamienione na 240 godzin prac społecznych. W trakcie rozprawy, mimo licznych apeli, nie zgłosił się żaden inny chłopiec molestowany przez Nicky’ego Powera.

Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.