Pięć lat więzienia za zabicie młodego muzyka

śmierć młodego muzyka
fot. Independent.ie

W ubiegły piątek dwudziestopięcioletni Carig McGrath z Waterford został skazany na pięć lat więzienia za pobicie ze skutkiem śmiertelnym. Jego ofiarą był ledwie dwa lata starszy od niego muzyk Damien O’Brien, którego McGrath zaatakował w nocy 7 lipca 2018 w centrum miasta.

Skazany ma na swoim koncie 24 poprzednie wyroki i w chwili popełnienia zabójstwa, za które został skazany, znajdował się po opieką kuratora za pobicie dokonane rok wcześniej. McGrath przyznał się do zarzucanego mu czynu.

W trakcie procesu ujawniono nagrania z kamer monitoringu, na których wyraźnie widać jak McGrath dwa razy uderza O’Briena, który upada nieprzytomny i uderza głową w chodnik. Mimo otrzymania szybkiej pomocy i przewiezienia do szpitala ofiarą nie odzyskała przytomności i zmarła sześć dni później.

Przyjaciele i dziewczyna O’Briena zeznali, że feralnej nocy po zakończeniu koncertu w Hub Bar poszli na piwo, a wychodząc z pubu spotkali innego znajomego – Evana Maloney w towarzystwie Craiga McGrath. Dziewczyna O’Briena stwierdziła, że przez chwilę rozmawiali i rozważali pójście na imprezę, na którą zapraszali ich obaj spotkani mężczyźni, jednak ostatecznie nie zdecydowali się.

Kiedy jakiś czas później znów spotkali Craiga McGrath na rogu John Street i Manor Street ten zachowywał się agresywnie i zaczął wyzywać dziewczynę O’Briena. Gdy ten stanął w jej obronie, McGrath dwa razy uderzył go w twarz i spokojnie odszedł w kierunku Railway Square.

Na pomoc O’Brienowi pospieszyli dwaj lekarze, którzy znajdowali się w pobliżu i którzy wezwali karetkę. Nieprzytomny muzyk został przewieziony do szpitala w Cork, gdzie przeszedł operację mózgu. Niestety nie odzyskał przytomności i zmarł 13 lipca w wyniku nadmiernego obrzęku mózgu i poważnego wylewu.

Wkrótce po zdarzeniu, dzięki nagraniom monitoringu i zeznaniom świadków, zatrzymano Craiga McGrath, który na początku nie przyznawał się do winy jednak wobec dowód zmienił swoje zeznania. Po ogłoszeniu wyroku rodzina i przyjaciele tragicznie zmarłego muzyka byli poważnie rozczarowani jego wysokością. Ich zdaniem zabicie z zimną krwią zasługuje na znacznie wyższą karę, szczególnie biorąc pod uwagę kryminalną przeszłość skazanego.

Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.