Pieta House spodziewa się tysięcy uczestników Darkness into Light

Darkness into LightJoan Freeman, założycielka Pieta House, dołączy do uczestników tegorocznego marszu Darkness into Light, który wspiera organizację pomagającą osobom zagrożonym samobójstwem. W tym roku uczestnicy marszu wyruszą tradycyjnie z centrum Sportowego RSC przy Cork Road i przejdą przez centrum Waterford, w tym także obok siedziby Pieta House przy Waterside.

Pięciokilometrowy marsz rozpocznie się w sobotę rano, w ciemności, o godz. 4.15 a jego trakcie zbierane będą datki na Pieta House. Samo uczestnictwo w imprezie jest uznawane za wsparcie okazane organizacji, która zajmuje się osobami zagrożonymi samobójstwem oraz rodzinami takich osób.

Podobne marsze zostaną zorganizowane w Carrick on Suit, Dungarvan, a także w Dublinie i wielu innych miastach w całym kraju. Organizatorzy oceniają, że w sumie weźmie w nich udział nawet 200 000 ludzi.

W Waterford zdecydowano, że na całej ulicy Waterside uczestnicy będą maszerować w całkowitej ciszy w hołdzie tym, którzy stracili bliskich w wyniku samobójstw. Ten fragment marszu został nazwany Marszem Pamięci.

Organizatorzy proszą o wyrozumiałość

Wszyscy chętni do wzięcia udziału w imprezie mogą się jeszcze rejestrować online na stronie Pieta House. Uczestniczący w marszu powinni otrzymać koszulki, jednak w tym roku kłopoty organizacyjne spowodowały, że Pieta House może nie zdążyć z ich dostarczeniem do Waterford.

Przewodniczący komitetu organizacyjnego, Des Purcell, prosi o wyrozumiałość w razie gdyby okazało się, że koszulki nie będą gotowe na sobotę rano.

W sobotni poranek Tower Hotel, Dooley’s Hotel oraz Bridge Hotel będą otwarte dla uczestników marszu. W ten sposób pracownicy i kierownictwo hoteli okaże swoje wsparcie dla szczytnego celu.

Organizatorzy apelują do wszystkich maszerujących o ścisłe przestrzeganie instrukcji obsługi oraz obiecują, że na końcu na każdego czekać będą ciepłe i zimne napoje oraz drobne, zdrowe przekąski. Marsz ma się zakończyć o świcie w centrum RSC przy Cork Road.

W ubiegłym roku w marszu Darkness into Light w Waterford wzięło udział około 7 000 osób. W tym toku organizatorzy mają nadzieję przyciągnąć jeszcze więcej uczestników.

Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.