Plaga włamań do lokalnych firm

Plaga włamań
fot. Pexels.com

W ubiegłym tygodniu, oraz w weekend, kilka firm w Waterford padło ofiarą chuligańskich wybryków lub włamań. Według danych Gardy liczba podobnych przypadków znacząco wzrosła w ostatnim okresie.

W niedzielę wieczorem grupa nastolatków próbowała dostać się do wnętrza firmy Greenwood Furniture na Six Crossroads Business Park. Rzucali oni w drzwi wejściowe kamieniami i fragmentami kostki brukowej, jednak zostali spłoszeni przez przejeżdżającą taksówkę.

Właściciel firmy zdecydował się opublikować nagranie z monitoringu w mediach społecznościowych. Ma on nadzieję, że pozwoli to zidentyfikować przynajmniej niektórych z niedoszłych złodziei i zmusić ich do poniesienia konsekwencji swojego zachowania.

– Kto wie do czego by doszło gdyby nie zostali spłoszeni przez taksówkarza. Wygląda na to, że to grupa nastolatków, co jest tym bardziej przerażające, bo wygląda na to, że nie ma nad nimi żadnego nadzoru. Wszystko działo się grubo po północy i ciekaw jestem, czy ich rodzice wiedzieli, co robią w tym czasie ich dzieci. Być może ktoś z naszych klientów rozpozna na tym filmie swoje dziecko lub dziecko znajomych i zastanowi się nad problemem – stwierdził John Lane, właściciel Greenwood Furniture.

Tej samej nocy wybito okno w witrynie kawiarni Sweet Bean Cafe znajdującej się nieopodal. Niestety w tym przypadku napastnicy dostali się do środka i splądrowali wnętrze kawiarni. Właścicielka, Michelle O’Brien Power stwierdziła, że nie dość, że musi pokryć koszty naprawy okna, to jeszcze będzie musiała pogodzić się ze stratą wartościowego sprzętu z biura.

– Kiedy zobaczyłam co się stało, miałam ochotę rzucić to wszystko. Jesteśmy małą firmą, która po dwóch latach działalności dopiero zaczyna przynosić realne dochody. Takie wydarzenia naprawdę potrafią podciąć skrzydła – mówi Michelle.

Poza tymi wydarzeniami Garda, według której to typowa przedświąteczna plaga włamań, zanotowała w ubiegłym tygodniu także kilka włamań do domów prywatnych, między innymi na Poleberry i Keane’s Road. W ich wyniku właściciele stracili kilkaset euro w gotówce oraz cenny sprzęt elektroniczny, między innymi laptopy i tablety.

Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.