Pobij rekord świata wraz z Solas Centre

bicie rekordu świata w smarowaniu się kremem przeciwsłonecznym
Foto: Pixabay.com
Centrum opieki nad osobami cierpiącymi na raka Solas Centre zaprasza wszystkich mieszkańców Waterford 1 maja do People’s Park na bicie rekordu świata w smarowaniu się kremem przeciwsłonecznym. Próba bicia rekordu ma być głównie sposobem na zwiększenie świadomości społecznej odnośnie zagrożenia rakiem skóry.

Obecny rekord świata (1 822 osoby) należy do mieszkańców Milwaukee w Stanach Zjednoczonych. Przedstawiciele lokalnego oddziału Solas Centre uważają, że Waterford ma duże szanse na pobicie tego rekordu.

– Chcielibyśmy zachęcić wszystkich do przyjścia do parku we wtorek, 1 maja, by pomóc nam pobić rekord. Jednocześnie chcemy nauczyć ludzi rozpoznawać swój własny typ skóry i opowiedzieć im o zagrożeniach wynikających z nadmiernego opalania się lub długotrwałego przebywania na słońcu. Już teraz odzew jest wspaniały, a mamy nadzieję, że przed samym biciem rekordu świata na naszej stronie zarejestruje się jeszcze wielu mieszkańców Waterford – mówi Tracy McDaid, manager z Solas Centre.

Samo bicie rekordu będzie miało miejsce 1 maja w godzinach 10:30-11:30 w People’s Park. Osoby chętne wziąć w nim udział muszą uprzednio zarejestrować się na stronie Solas Centre. Następnie, wraz z wydrukowanym potwierdzeniem rejestracji należy pojawić się w parku i przez przynajmniej dwie minuty smarować się kremem przeciwsłonecznym. Wydarzenie jest otwarte dla wszystkich chętnych powyżej 5 roku życia.

Solas Centre to ośrodek wsparcia dla osób chorych na raka oraz ich rodzin. Szeroko zakrojone wsparcie udzielane jest w lokalnej siedzibie w Williamstown w Waterford oraz w oddziale w Dungarvan. Więcej informacji o działaniach Solas Centre można znaleźć na stronie internetowej ośrodka. Tam można także zarejestrować się do próby bicia rekordu.

Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.