Podpisano kontakt na przebudowę północnego nabrzeża

przebudowę północnego nabrzeża
fot. Waterford in Your Pocket

W ubiegły czwartek firma Falcon Real Estate podpisała wart 300 milionów euro kontrakt na przebudowę Północnego Nabrzeża rzeki Suir w Waterford. Tym samym oficjalne rozpoczęła się inwestycja, która będzie największym w Irlandii projektem rewitalizacyjnym.

Zgodnie z umową na początku przyszłego roku Falcon Real Estate, firma podległa saudyjskiej grupie inwestycyjnej Fawaz Alkohair Group, ma złożyć pełny projekt przebudowy wraz z wnioskiem o pozwolenie na inwestycję. Jednocześnie ogłoszono, że władze lokalne otrzymały pozwolenie na przymusowy wykup gruntów pod inwestycję, co pozwoli na rozpoczęcie prac przygotowawczych do budowy.

– Podpisany kontrakt pozwoli na formalne przekazanie nieruchomości pod zarząd firmy Falcon Real Estate, która będzie odpowiedzialna za wykonanie inwestycji. W sumie inwestor planuje wydać 300 milionów euro na stworzenie kompleksu mieszkaniowo-konferencyjnego. Według wstępnych planów inwestycja przyniesie ponad 2 000 nowych miejsc pracy oraz przyciągnie nowych inwestorów do Waterford – czytamy w oficjalnym komunikacie władz Waterford.

Wraz z podpisaniem kontraktu rozpoczęły się rozmowy pomiędzy władzami miasta a inwestorem, w trakcie których ustalone zostaną szczegóły inwestycji. Władze muszą także być pewne, że plany inwestycyjne są zgodne z lokalnym planem zagospodarowania dla tego obszaru.

– To wspaniałe wieści dla Waterford i całego regionu. Teraz bez cienia wątpliwości będzie można mówić, że Waterford jest stolicą południowego-wschodu Irlandii. Wyraźnie widać, że miasto zaczyna odżywać, a inwestycja w Północne Nabrzeże będzie najważniejsza, ale nie jedyna – mówił prezes Waterford Chamber, Gerald Hurley.
Waterford czeka na dotację

W ciągu najbliższych tygodni władze Waterford mają nadzieję otrzymać znaczącą dotacją z budżetu centralnego, która ma sfinansować udziały miasta w inwestycji w Północne Nabrzeże oraz planowaną przebudowę Michael Street. Zdaniem senatora Paudie Coffey’a są ogromne szanse na to, że rząd przyzna Waterford pełne 104 miliony euro, o które wnioskowały władze samorządowe.

– Przyznanie dotacji będzie oznaczało zielone światło dla inwestycji, tak potrzebnej Waterford. Oczekują, że w ciągu najbliższych tygodni rząd przyzna dotację i będzie można rozpocząć historyczną inwestycję, która zamieni dawny port rzeczny w pełen życia nowoczesny kompleks. Mam nadzieję, że będzie to początek wielu pozytywny zamian w mieście – stwierdził senator Coffey.

Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.