Polka zamordowana w Ardree

Ardree
fot. Journal.ie

We wtorek w domu w Ardree, w hrabstwie Offaly znaleziono ciało 57-letniej Elżbiety Piotrowskiej, która została prawdopodobnie zamordowana. Garda zatrzymała 32-letniego mężczyznę, ale jeszcze nie postawiono mu żadnych zarzutów.

W środę planowano przeprowadzić autopsję Polki, podczas której określona miała zostać przyczyna śmierci. Prowadzący śledztwo mówią o „poważnych ranach zadanych narzędziem przypominającym siekierę”, jednak wstrzymują się z ostatecznym werdyktem do chwili otrzymania wyników autopsji.

Elżbieta Piotrowska mieszkała w Irlandii wraz z rodziną od ponad 10 lat. Dom, w którym znaleziono jej ciało, zajmowała od 7 lat i była znana sąsiadom jako pogodna i przyjazna osoba. Jej znajomi, przyjaciele i rodzina są w szoku i twierdzą, że nie mogą sobie wyobrazić, by ktokolwiek chciał ją skrzywdzić.

Nieoficjalnie mówi się, że śmierć była skutkiem rodzinnej kłótni, w której brał udział syn ofiary. Garda nie potwierdza tych informacji, podobnie jak nie potwierdziła pogłosek jakoby zatrzymanym mężczyzną był właśnie syn Elżbiety.

– Mamy jednego podejrzanego, który został już zatrzymany. Nie szukamy nikogo innego, ale nadal prowadzimy śledztwo próbując ustalić okoliczności tej tragicznej śmierci – stwierdził nadinspektor Des McTiernan.

Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.