Pomnik upamiętniający atak na WTC stanie w Waterford

Pomnik upamiętniający atak na WTC
Foto: Journal.ie

Władze Waterford zdecydowały, że w centrum miasta powstanie pomnik upamiętniający tragiczne wydarzenia z 11 września 2001. Wkrótce do Waterford dotrze fragment stalowego dźwigara z World Trade Centre, który będzie głównym elementem pomnika.

W tej chwili trwa przetarg na instalację pomnika, który ma być prostą konstrukcją składająca się z dźwigara, szklanych paneli i kamiennej podstawy. Sam dźwigar będzie miał nieco ponad metr długości.

Pomnik ma zostać wkomponowany w plac przed Menapia Building przy Parnell Street, w którym mieści się część wydziałów władz Waterford, a także fabryka kryształów. Prawdopodobnie stanie on wśród drzew, które już tam rosną.

Miejsce to wybrano ze względu na popularność wśród turystów odwiedzających Waterford, wśród których wielu przybywa do miasta ze Stanów Zjednoczonych.

Władze Waterford szukają obecnie dostawcy szklanych tafli, które miałby stanąć po dwóch stronach dźwigara. Przeprowadzony zostanie także przetarg na samą instalację pomnika, oraz na stworzenie tablicy, na której znajdzie się informacja o pomniku oraz ataku na WTC.

Wykonawca pomnika będzie także zobowiązany do dostarczenia i zainstalowania kamiennej podstawy, na której zostanie umieszczony dźwigar i szklane tafle.

Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.