Ponad 4 000 uczestników marszu Darkness into Light

Darkness into light
Fot. Irish Independent

Ponad 4 000 osób wzięło udział w ubiegłą sobotę w dorocznym charytatywnym marszu Darkness into Light w Waterford. Podobne imprezy odbyły się w całej Irlandii i miały przede wszystkim zwrócić uwagę na problem rosnącej liczby samobójstw oraz pomóc w zbiórce pieniędzy na organizację Pieta House.

Marsz w Waterford rozpoczął się o godz. 4.15 rano na stadionie przy Cork Road. Uczestnicy, prowadzeni w tym roku przez Różę z Tralee, Kristen Mate Maher, przeszli 5-kilometrową trasę prowadzącą przez całe miasto i wrócili na stadion w pierwszych promieniach wchodzącego słońca.

Wstępne szacunki wskazują, że uczestnicy marszu zebrali ponad 40 000 euro na potrzeby organizacji Pieta House, która pomaga osom zagrożonym samobójstwem oraz rodzinom, które doświadczyły samobójstwa. W trakcie marszu, przechodząc przed lokalną siedzibą Pieta House przy Waterside, uczestnicy zachowali milczenie na znak szacunku dla ofiar samobójstw.

– Frekwencja była niesamowita, zarówno w Waterford jak i w całym kraju. Do ostatniej chwili zbieraliśmy zgłoszenia na naszej stronie internetowej, a wielu uczestników rejestrowało się jeszcze tuż przed rozpoczęciem marszu – mówiła Olive Ruane, lokalna koordynatorka Pieta House.

Dzięki sponsorom, w tym temu głównemu – Electric Ireland – oraz licznym wolontariuszom, organizacja nie poniosła praktycznie żadnych kosztów organizacji marszów w całym kraju. Oznacza to, że całą zebrana suma zostanie przeznaczona na potrzeby osób potrzebujących.

Przedstawiciele Pieta House dziękują wszystkim, którzy wzięli udział w sobotnim marszu Darkness into Light oraz tym, którzy wspierają organizację przez cały rok. Wielkie podziękowania należą się także wolontariuszom, którzy pomogli w organizacji marszu i dbali o bezpieczeństwo jego uczestników.

Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.