Ponad 50 imprez z okazji Culture Night

Culture Night
fot. RTE.ie

W najbliższy piątek w Waterford, podobnie jak w całej Irlandii, będzie można wziąć udział w licznych imprezach zorganizowanych z okazji Culture Night. W samym mieście organizatorzy zapraszają na ponad 50 różnorodnych imprez, od czytania bajek dla dzieci, poprzez pokazy malowania ciała, koncerty, spotkania z artystami, po warsztaty z animacji czy wykonywania zaawansowanych druków.

W trakcie tegorocznej Culture Night będzie można posłuchać kilku koncertów, między innymi w Royal Theatre, na Millienium Plaza czy na Bailey’s New Street. Będzie też szansa obejrzeć kilka przedstawień teatralnych oraz udać się na wycieczkę po mieście z profesjonalnym przewodnikiem. Uczestnicy mogą także sami spróbować swoich sił w sztuce podczas licznych warsztatów prowadzonych przez artystów i specjalistów. A spragnieni nie tylko doznań duchowych będą mogli udać się do pubów Phil Grimes, Yellow Belly czy Revolution oferujących tego dnia specjalne menu.

Imprezy związane z Culture Night zostaną zorganizowane w całej Irlandii. Także mieszkańcy Waterford i okolic będą mogli uczestniczyć w licznych wydarzeniach kulturalnych w samym mieście, a także w Tramore czy Dungarvan. Organizatorzy zapewniają, że każdy z uczestników znajdzie coś dla siebie. Najmłodsi będą mogli posłuchać bajek w bibliotece przy Lady Lane, a potem wziąć udział w warsztatach tworzenia masek. Nieco starsi mogą obejrzeć performerów występujących na pobliskiej Michael Street czy posłuchać koncertu De la Salle Pipe Band na scenie na Bailey’s New Street.

Culture Night
fot. Culture Night
– Celem Culture Night jest prezentacja lokalnych artystów i zachęcenie mieszkańców do większej interakcji ze sztuką. Czy to będzie wysłuchanie koncertu, czy aktywne uczestnictwo w warsztatach, liczy się każda aktywność. Najważniejsza jest chęć skorzystania z otwartych drzwi instytucji kulturalnych wszelkiego rodzaju. Nie chcemy nikogo do niczego zmuszać, dlatego oferta kulturalna jest tak szeroka – mówi Sile Penkert, dyrektor artystyczna Garter Lane.

Jej zdaniem wielu mieszkańców nie zna dobrze oferty kulturalnej Waterford czy Tramore, dlatego imprezy takie jak Culture Night są kluczowe dla promocji artystów. Szeroki wachlarz imprez zachęca również do spacerów po mieście i aktywnego korzystania z oferty Culture Night.

Coś dla ducha i ciała

Restauracja Momo, prowadzona przez Polkę Kamilę Bystrzonowską, także wpisuje się w kalendarz imprez tego wyjątkowego wieczora. W godz. 18.00-20.00 w restauracji będzie można posłuchać staroirlandzkich opowieści i legend, a przy okazji zjeść pyszną kolację.

– Mamy do dyspozycji dużą przestrzeń i czasami warto ją wykorzystać do czegoś innego niż serwowanie jedzenia. Chcemy pokazać, że Culture Night nie ogranicza się jedynie do galerii i sal koncertowych. Mamy nadzieję, że naszym klientom spodoba się nasz pomysł na niecodzienne spędzenie tego wyjątkowego wieczoru – mówi Harry O’Neill, mąż Kamili.

Szczegółowe informacje na temat lokalnych imprez organizowanych z okazji Culture Night można uzyskać na stronie imprezy – www.culturenight.ie.

Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.