Posłowie powinni wesprzeć wniosek Waterford

wesprzeć wniosek
fot. Waterford in Your Pocket

Pragnący zachować anonimowość wysoko postawiony pracownik Rady Miasta i Hrabstwa Waterford stwierdził, że posłowie z Waterford powinni otwarcie wesprzeć wniosek miasta o dofinansowanie do przebudowy Północnego Nabrzeża rzeki Suir. Jego zdaniem szczególnie John Halligan i John Deasy powinni lobbować na rzecz poparcia dla wniosku złożonego we wrześniu.

Dofinansowanie rządowe do przebudowy nabrzeża po stronie Ferrybank jest kluczowe dla rozwoju Waterford. Bez wsparcia ze strony rządu nie dojdzie do skutku planowana inwestycja saudyjskiej firmy planującej stworzyć tam kompleks hotelowo-mieszkaniowy.

Władze Waterford wystąpiły o dofinansowanie do inwestycji, aby zapewnić uzbrojenie terenu i przygotowanie go do budowy planowanej na kolejnych kilka lat.

– Nawet jeśli inwestycja Fawaz Alhokair nie wypal, chociaż mamy nadzieję na długoletnią i owocną współpracę z tym inwestorem, będą nam potrzebne pieniądze na przygotowanie Północnego Nabrzeża dla kolejnych inwestorów. Dofinansowanie, o które wnioskujemy wpisuje się doskonale w plan rządowy Project 2040. Dlatego też spodziewam się, że nasi miejscowi posłowie będą nas otwarcie wspierali – mówi pracownik Rady Miasta i Hrabstwa.

Podczas specjalnego posiedzenia na początku października radni otrzymali szczegółowe informacje na temat złożonego wniosku oraz planowanych inwestycji. Urzędnicy stwierdzili, że saudyjski inwestor jest zdecydowany rozpocząć prace, a jedyną przeszkodą jest w tej chwili brak dotacji rządowej.

Wsparcie kluczowe dla inwestycji

Jednym z celów na jaki zostanie przeznaczona dotacja będzie przesunięcie istniejącej stacji benzynowej. Zgodnie z kosztorysem władze Waterford muszą zapłacić za to około 2 milionów euro.

– Przy tak dużym projekcie można spodziewać się tego typu problemów, jednak sądzimy, że wszystko zmierza w dobrym kierunku. Zarówno my w Waterford, jak i posłowie w Dublinie muszą zacząć myśleć o tym, jak ten projekt wpłynie na rozwój miasta i jakie przyniesie korzyści całemu regionowi. Moim zdaniem w tej chwili ważą się losy dofinansowania rządowego i nasi posłowie powinni być szczególnie aktywni w tej sprawie. Natomiast ich głos nie jest w ogóle słyszalny. Zatem albo nie mówią o tym ogóle, albo za mało skutecznie – mówi pracownik Rady Miasta i Hrabstwa.

Inwestycja w Północne Nabrzeże ma stworzyć kilkaset miejsc pracy w trakcie realizacji i kolejnych kilkaset już po jej zakończeniu. Planowany kompleks będzie największym tego typu miejscem w całym regionie i ma szanse ściągać do miasta setki turystów czy inwestorów.

Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.