Postępy w sprawie pracowni cewnikowania

pracowni cewnikowania
fot. Irish Examiner

Przedstawiciele Waterford w irlandzkim Parlamencie – senatorowie i posłowie – wystosowali wspólne oświadczenie, w którym stwierdzają, że nastąpił poważny postęp w sprawie utworzenia drugiej pracowni cewnikowania na oddziale kardiologicznym w szpitalu w Waterford. W oświadczeniu czytamy, że zakończony został proces planowania inwestycji i wyboru jej miejsca, oraz że HSE jest gotowe na wybór projektu pracowni.

Na niedawnym spotkaniu z Ministrem Zdrowia Simonem Harrisem posłowie i senatorowie z Waterford ponownie usłyszeli, że plan utworzenia nowej pracowni cewnikowania jest jednym z priorytetów na rok 2019. Nowa pracownia ma kosztować 4,9 miliona euro, a koszt zostanie całkowicie ie pokryty ze środków budżetowych.

Zgodnie ze wstępnym projektem ma ona powstać nad istniejącym oddziałem kardiologicznym w szpitalu w Waterford. Wraz z pracownią ma zostać utworzony oddział dla osób przechodzących rekonwalescencję po zabiegach kardiologicznych.

Na spotkaniu z posłami i senatorami minister Harris zapowiedział, że nowa pracownia będzie działała całą dobę, by zapewnić pacjentom stały dostęp do sprzętu ratującego zdrowie i życie. Jeśli zapowiedzi te zostaną spełnione, będzie to odpowiedź na postulaty wysuwane od lat przez mieszkańców Waterford i całego południowego-wschodu.

Przedstawiciele HSE obiecali, że rekrutacja na obsługę nowego całodobowego oddziału zostanie przeprowadzona jak najszybciej, aby zapewnić pełną obsługę w chwili ukończenia prac budowlanych. Jeszcze przed otwarciem nowego oddziału, istniejąca pracownia cewnikowania będzie działała w wydłużonych godzinach, prawdopodobnie przez 12 godzin dziennie.

Posłowie i senatorowie z Waterford zgodnie stwierdzili, że spotkanie z ministrem Harrisem było bardzo owocne i że otrzymali oni zapewnienie o wsparciu dla drugiej pracowni cewnikowania i dla rozbudowy istniejącego oddziału kardiologicznego.

Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.