Powołano projektantów nowego budynku WIT

projektantów nowego budynku
fot. Munster Express

Władze uczelni Waterford Institute of Technology (WIT) uzgodniły ostateczny projekt i powołały projektantów nowego budynku, który ma powstać na kampusie przy Cork Road. Będzie on służył za siedzibę Wydziałom Inżynierii, Komputerów oraz Nauczania.

Nowy budynek pozwoli na przeniesienie wszystkich wydziałów WIT z College Street na główny kampus uczelni. Z kolei na College Street zostanie przeniesiona pomaturalna szkoła zawodowa Waterford College of Further Education (WCFE) obecnie mieszcząca się przy Parnell Street.

– Nowa siedziba wydziałów WIT to największe przedsięwzięcie spośród wszystkich jedenastu finansowanych w całym kraju przez rząd w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego – mówił Minister Stanu John Halligan podczas ogłaszania nowej inwestycji. – Cieszę się, że ta flagowa inwestycja będzie miała miejsce w Waterford. Będzie to nowoczesny budynek spełniający najnowsze wymogi wydziałów, które znajdą w nim swoje siedziby. Będą się w nim mieściły warsztaty, laboratoria, sale wykładowe, a także pomieszczenia biurowe. Według założeń projektowych ma w nim znaleźć się miejsce dla niemal 1 500 studentów.

Nieznany jest jeszcze termin ukończenia nowego budynku WIT, ale władze uczelni mają nadzieję, że zarówno projektanci jak i wykonawcy staną na wysokości zadania i studenci będą mogli korzystać z nowych sal jak najszybciej. Dobrej myśli są także władze WCFE, które już zaczynają planować przenosiny na kampus przy College Street.

Pierwotne plany budowy powstały już ponad dekadę temu, jednak kryzys finansowy i ograniczenia budżetowe wstrzymały je na dłuższy czas.

– Na szczęście tym razem udało się skutecznie przeprowadzić cały proces decyzyjny. Jest to szczególnie istotne w świetle wspólnego wniosku WIT i Carlow IT, które chcą utworzyć uczelnię o randze uniwersytetu. Wniosek taki spodziewany jest oficjalnie już we wrześniu – dodał minister Halligan.

Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.