Powstała nowa grupa kierująca Apple Market

Apple Market
fot. Apple Market

W ubiegłym tygodniu do życia powołana została nowa grupa, która zajmie się promocją i rozwojem Apple Market. Przewodniczącym nowej grupy został Brian Tynan, właściciel apteki Phelan’s Pharmacy przy Michael Street.

Grupa składa się z przedstawicieli trzech firm mieszczących się przy samym Apple Market, oraz z sześciu przedstawicieli firm mających swoje siedziby przy John Street i Michael Street. Zgodnie z założeniami przyświecającymi twórcom nowej grupy, firmy mieszczące się w okolicach Apple Market mają aktywnie uczestniczyć w rozwoju tego obszaru Waterford.

Zastępczą przewodniczącego został Alan Fitzgerald z Kazbar, natomiast sekretarzem grupy mianowano Jima Gordona z Revolution Bar. W spotkaniu założycielskim uczestniczył radny Eddie Mulligan, który od dłuższego czasu zabiegał o powstanie takiej grupy po tym jak poprzednia została rozwiązana z powodu konfliktów między jej członkami.

– Apple Market to miejsce, które stało się niezwykle popularne wśród mieszkańców miasta i turystów w poprzednim sezonie, jednak mamy wrażenie, że na skutek konfliktów i zaniedbań musimy zaczynać wszystko od początku. Trzeba na nowo wypromować to miejsce, lecz tym razem nie będziemy się skupiali jedynie na firmach mieszczących się przy samym Apple Market. W nasze działania chcemy włączyć także firmy działające w okolicach placu – mówił Brian Tynan.

Na pierwszym spotkaniu, oprócz wyboru władz grupy, określono także kierunki jej działania na najbliższe miesiące. Zgodnie z założeniami Apple Market ma stać się centrum kulturalno-rozrywkowym dla Waterford. Członkowie grupy chcą, by na placu odbywały się festyny rodzinne, koncerty oraz inne imprezy przyciągające mieszkańców Waterford i turystów.

W tej chwili trwają intensywne prace nad organizacją festynu z okazji Dnia Św. Patryka. Grupa ma także utrzymywać kontakt z organizatorami dużych imprez plenerowych w Waterford, takimi jak Spraoi, Harvest Festival czy Winterval.

Prowadzone są także rozmowy z właścicielami okolicznych firm oraz z mieszkańcami, którzy narzekają na kłopoty z dojazdem do swoich domów, szczególnie wieczorami i w weekendy, kiedy Apple Market jest zamknięty dla ruchu samochodowego.

Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.