Powstanie drugi oddział kardiologiczny

drugi oddział kardiologiczny
fot. MedStar

Minister Zdrowia, Simon Harris, oświadczył, że w ministerstwo zdecydowało się uruchomić drugi oddział kardiologiczny z pracownią cewnikowania w szpitalu w Waterford. Pozwoli to na lepszą opiekę kardiologiczną oraz na zwiększenie liczby zabiegów kardiologicznych ratujących zdrowie i życie.

– Oceniamy, że koszt zaprojektowania, wybudowania i wyposażenia nowego oddziału to niecałe 5 milionów euro. Inwestycja ta zostanie włączona do Planu Kapitałowego dla HSE na rok 2019. W tej chwili HSE wciąż pracuje nad domknięciem kilku projektów, ale plan powinien trafić do ministerstwa, do akceptacji jeszcze w tym roku – stwierdził minister Harris.

Utworzenie nowego oddziału wraz z pracownią to sygnał, że rząd dostrzegł potrzebę poprawienia systemu opieki zdrowotnej, szczególnie kardiologicznej, w Waterford. Niestety w budżecie nadal brak funduszy na uruchomienie opieki całodobowej i w tej chwili oddział działa jedynie w godz. 9-17 od poniedziałku do piątku.

Owoc ponadpartyjnych wysiłków

Nowy oddział zostanie wybudowany w tym samym skrzydle szpitala co obecnie istniejący, a cały proces projektowania, budowy i wyposażania potrwa nie dłużej niż 16 miesięcy. W tym czasie na miejscu pozostanie przenośny oddział, który służy pacjentom szpitala od kilku miesięcy. W trakcie budowy rozpocznie się również rekrutacja personelu do nowego oddziału kardiologicznego, tak aby w chwili oddania go do użytku rozpoczął od razu działalność.

– Cieszymy się, że nasze wysiłki przyniosły skutek w postaci drugiego oddziału kardiologicznego w Waterford. Cieszy to tym bardziej, że byłą to sprawa, która łączyła nas ponad podziałami partyjnymi. Będziemy nadal działać na rzecz polepszenia opieki medycznej w rejonie Waterford i mamy nadzieję na regularne spotkania z przedstawicielami HSE w sprawie postępu prac przy nowym oddziale – czytamy w we wspólnym oświadczeniu posłów z rejonu Waterford.

HSE zapowiedziało, że drugi oddział kardiologiczny będzie w pełni wyposażony i że będzie miał pełną obsadę, identyczną z już istniejącym. Według wstępnych planów jego budowa ma się zacząć jeszcze w pierwszej połowie przyszłego roku a zakończenie przewidywane jest na rok 2020.

Zgodnie z planami na najbliższe miesiące, godziny pracy istniejącego oddziału kardiologicznego zostaną wydłużone i będzie on czynny między 8.00 a 20.00 od poniedziałku do piątku. W tej chwili trwa rekrutacja pielęgniarek i lekarzy, którzy zaczną pracę w nowym systemie zmianowym.

Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.