Pracownia cewnikowania powstanie w Whitfield Clinic

Whitfield Clinic
Fot. Whitfield Clinic

Zarząd Whitfield Clinic, prywatnego ośrodka zdrowia w Waterford, zapowiedział, że planuje utworzenie pracowni cewnikowania, która będzie częścią oddziału kardiologicznego kliniki. Nie wiadomo jeszcze czy pracownia będzie działała całą dobę.

Jednocześnie poseł David Cullinane stwierdził, że plany Whitfield Clinic nie zmieniają harmonogramu tworzenia drugiej pracowni cewnikowania w szpitalu w Waterford. Jego zdaniem nie mogą one mieć też żadnego wpływu na decyzję podejmowane w sprawie całodobowej opieki kardiologicznej.

Lokalny oddział HSE został oficjalnie poinformowany o planach Whitfield Clinic, lecz nie określił jeszcze czy będą miały one wpływ na decyzję podejmowane w sprawie szpitala w Waterford. Pracownia cewnikowania w prywatnym ośrodku zdrowia będzie wyposażona w najnowszy sprzęt ratując zdrowie i życie w przypadku poważnych chorób serca i problemów z układem krążenia.

– Utworzenie pracowni cewnikowania w prywatnej klinice jest doskonałą wiadomością dla całego regionu, jednak nie może być powodem zmiany planów dotyczących publicznej służby zdrowia w Waterford – mówi poseł Cullinane. 

Jego zdaniem pracownia w prywatnym ośrodku zdrowia będzie dodatkowym atutem przy forsowaniu planów utworzenia całodobowego oddziału kardiologicznego w szpitalu. Według informacji uzyskanych w HSE w budżecie na rok 2019 przewidziane są fundusze na taki oddział oraz na drugą pracownię cewnikowania.

– Przyciągnięcie specjalistów, którzy będą niezbędni do obsługi pracowni oraz całodobowego oddziału stanie się łatwiejsze, jeśli w Waterford powstanie także prywatna pracownia. Będzie to jedynie świadczyło o tym, że w rejonie istnieje potrzeba tak rozbudowanej opieki zdrowotnej w tym zakresie – mówi poseł Cullinane. 

Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.