Pracownicy władz miasta zajmują parking przy Bolton Street

Bolton Street
fot. TripAdvisor

Według wstępnych szacunków aż 80% miejsc parkingowych na parkingu przy Bolton Street jest zajmowanych przez pracowników władz miasta i hrabstwa Waterford. Mają oni prawo parkować tam bezpłatnie, co powoduje, że w ciągu tygodnia większość miejsc jest nieustannie zajęta. Zdaniem mieszkańców miasta zniechęca to wielu z nich, a także turystów do korzystania z tego parkingu.

Dziennikarze lokalnego tygodnika Waterford News & Star policzyli, że 1 lutego o godz. 9.45 ponad 80% miejsc parkingowych było zajętych przez samochody oznaczone specjalnymi samorządowymi naklejkami pozwalającymi na korzystanie z miejskich parkingów bez opłat. Oznacza to, że ponad 80% miejsc parkingowych na tym parkingu nie przynosi władzom Waterford żadnych dochodów w ciągu tygodnia.

Co więcej, nieustająco zajęty parking zniechęca do korzystania z niego turystów, dla których jest to jeden z najdogodniejszych parkingów pozwalających na swobodne zwiedzanie miasta. Zdaniem okolicznych mieszkańców oraz właścicieli firm położonych w pobliżu Bolton Street jest to „nie w porządku”, że pracownicy władz miasta korzystają z parkingu bezpłatnie.

Przywileje dla pracowników

Mieszkańcy okolic oraz inni pracownicy muszą płacić przynajmniej 3,4 euro dziennie za możliwość parkowania przy Bolton Street. Dodatkowo narzekają na permanentny brak miejsc parkingowych.

– To jeden z przywilejów, którymi cieszą się władze miasta. Ja sam płacę codziennie za parking i mam wrażenie, że płacę i za siebie i za pracowników władz samorządowych. Najgorzej zawsze jest w okolicach Świąt Bożego Narodzenia, bo wtedy nie można znaleźć wolnego miejsca – mówi właściciel jednej z firm w pobliżu parkingu przy Bolton Street.

Władze samorządowe zdecydowały, że na tym parkingu będą obowiązywały stawki godzinowe i nie będzie możliwości wykupienia abonamentu na cały dzień. Miało to na celu zapewnienie częstej wymiany wolnych miejsc parkingowych, szczególnie pod kątem turystów odwiedzających pobliskie muzea i Waterford Crystal.

Niestety umożliwienie darmowego parkowania pracownikom władz samorządowych sprawiło, że zaledwie kilkanaście miejsc parkingowych jest dostępnych dla mieszkańców i turystów.

– Gdyby płacili według stawek takich jak wszyscy rocznie każdy z nich zostawiałby w parkometrach około 3 250 euro. Oznacza to, że tyle miasto traci i tyle faktycznie podatnicy dopłacają do władz lokalnych – mówi właściciel jednej z firm w pobliżu parkingu.

Ponadto darmowe parkowanie w centrum Waterford nie zachęca do korzystania z transportu publicznego, który miał być przez władze lokalne promowany, aby przynajmniej w niewielkim stopniu rozładować poranne i popołudniowe korki na Ferrybank czy Dunmore Road.

Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.