Przeciętna rodzina wyda w grudniu 2 690 euro

2 690 euro
fot. Pexels.com

Retail Ireland, grupa zrzeszająca największe firmy handlu detalicznego, przewiduje, że w grudniu przed Świętami Bożego Narodzenia przeciętna rodzina w Irlandii wyda 2 690 euro. Oznacza to, że wydatki wzrosną o 3% w stosunku do poprzedniego roku.

Grudniowe wydatki zawsze należą do najwyższych w całym roku, a tegoroczne będą o 866 euro wyższe niż w pozostałe miesiące. Retail Ireland uważa, że właśnie taką sumę przeciętna rodzina w Irlandii przeznaczy na świąteczne zakupy.

Łączna wartość sprzedaży detalicznej w tym roku wzrośnie o 150 milionów euro w stosunku do roku poprzedniego i osiągnie wartość 4,65 miliarda euro. Zdaniem specjalistów tak wyraźny wzrost wydatków to głównie zasługa rosnących zarobków oraz znaczących obniżek w wielu sieciach handlowych.

– Niewątpliwie siła nabywcza społeczeństwa irlandzkiego znacznie wzrosła. Teraz najtrudniejszym zadaniem stojącym przed poszczególnymi detalistami jest skłonienie Irlandczyków do wydania ich ciężko zarobionych euro właśnie u nich – mówi Thomas Burke, szef Retail Ireland.

Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.