Przynieś własne krzesło do Passage East

Przynieś Własne Krzesło do Passage East

Mieszkańcy Passage East będą mieli okazję wziąć udział w wyjątkowym przedsięwzięciu mającym na celu aktywizację lokalnej społeczności. Pierwsze spotkanie nazwane roboczo „Przynieś Własne Krzesło do Passage East” zostanie zorganizowane już w najbliższą niedzielę, 29 kwietnia, w Community Centre przy miejscowym nabrzeżu.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 12:00 prezentacją prac uczniów szkoły podstawowej w Passage East. Przy kawie i herbacie uczestnicy będą mogli nie tylko poznać swoich sąsiadów, ale także podzielić się opowieściami o lokalnej społeczności i rybackiej osadzie, w której mieszkają.

Nazwa cyklu spotkań nawiązuje do dawnej tradycji przychodzenia z własnymi krzesłami na pokazy kinowe, teatralne czy koncerty organizowane w małych irlandzkich miejscowościach. Organizatorzy spotkania w Passage East chcą ożywić ducha lokalnej społeczności poprzez umożliwienie mieszkańcom poznania siebie nawzajem. Mają oni także nadzieję, że mieszkańcy będą chętnie dzielić się swoimi umiejętnościami, które mogą służyć całej społeczności.

– Chcemy, by na spotkaniu pojawił się każdy, kto uważa się w jakiś sposób związany z Passage East. Czy to rybak, czy rolnik, czy biznesmen, czy imigrant, czy ktoś mieszkający tu od pokoleń. Chcemy, żeby była to okazja do poznania się nawzajem oraz zaplanowania przyszłych imprez, które będą służyły wszystkim – mówi Michelle Browne, jedna z organizatorek. – Mamy zamiar odtworzyć blisko związaną ze sobą lokalną społeczność, czy to poprzez spotkania, czy dyskusje, czy nawet gry i zabawy dla dzieci i dorosłych. Chcielibyśmy, aby na niedzielne spotkanie przyszło jak najwięcej ludzi mieszkających w Passage East.

Impreza „Przynieś własne krzesło do Passage East” jest wspierana przez Arts Council Ireland, oraz władze lokalne Waterford, Kilkenny i Wexford, a także organizacje wspierające rozwój lokalnych społeczności.

Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.