Pub Ryan’s przy Barrack Street zmieni się w mieszkania

Pub Ryan's
Fot. Google Street

Pub Ryan’s przy Barrack Street w Waterford został przejęty przez nowego właściciela i wkrótce zostanie zamieniony na mieszkania socjalne. Zaledwie kilka tygodni temu ogłoszono, że pub o takiej samej nazwie mieszczący się na Ballybeg także zostanie przebudowany i zamieniony na mieszkania.

Radny John Cummins, który spotkał się z nowym właścicielem pubu Ryan’s przy Barrack Street – firmą Walsh & Sheehan – twierdzi, że plany przebudowy są realne i zaawansowane projektowo. W miejsce pubu firma budowlana ma zamiar utworzyć cztery małe kawalerki i cztery małe domy.

– To naprawdę fantastyczny projekt, który ma szansę zmienić oblicze tej części miasta. Szczególnie cieszy mnie fakt, że sam zaniedbany i niszczejący pub zostanie przebudowany i sensownie wykorzystany – mówi radny Cummins. 

Zgodnie z zapowiedzią firmy wszystkie mieszkania i domy zostaną przekazane władzom samorządowym, które przeznaczą je na potrzeby osób oczekujących na domy socjalne. Umowa pomiędzy władzami i firmą budowlaną przewiduje, że Walsh & Sheehan otrzyma wsparcie do wysokości 40 000 euro na każde mieszkanie w ramach programu Repair & Lease Scheme.

Władze samorządowe otrzymają pieniądze z powrotem w postaci czynszów od przyszłych najemców. Według obliczeń radnego dotacje zwrócą się w ciągu 10-20 lat.

– Dzięki temu programowi miasto pozbywa się zniszczonej nieruchomości a jednocześnie zyskuje mieszkania i domy dla ludzi na długich listach oczekujących. W tej chwili w całym Waterford powstaje w ten sposób około 30 niewielkich nieruchomości, dzięki którym lista osób oczekujących na domy socjalne w mieście zostanie nieco skrócona – mówi radny Cummins. 

Zachęcił on jednocześnie właścicieli niewykorzystanych nieruchomości do kontaktu z władzami miasta. Jego zdaniem jest to doskonały sposób na szybkie pozyskanie nowych domów i mieszkań socjalnych, a jednocześnie zapewnia właścicielom dofinansowanie do przeprowadzenia niezbędnych prac remontowych.

Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.