Publiczne konsultacje w sprawie przedłużenia Waterford Greenway

Publiczne konsultacje
Fot. Irish Independent

Władze Waterford rozpoczęły publiczne konsultacje w sprawie wydłużenia Waterford Greenway od parkingu na Bilberry do centrum miasta. Takie połączenie miałoby sprawić, że popularna trasa spacerowo-rowerowa stanie się jeszcze popularniejsza i będzie częściej odwiedzana przez mieszkańców i turystów. 

Zgodnie z propozycją władz trasa rozpoczynałaby się już przy Clock Tower w samym centrum Waterford. Wydłużenie zakłada powstanie ścieżki rowerowej oraz szerokiego chodnika wzdłuż rzeki Suir oraz poszerzonej Bilberry Road. Plan jest zgodny z pierwotnym założeniem Waterford Greenway i ma dodatkowo spopularyzować trasę.

Wydłużenie trasy nie spowoduje poważniejszych konsekwencji dla środowiska ani nie zakłóci ruchu samochodowego wzdłuż The Quay i Bilberry Road. Do 28 maja szczegółowe plany będą dostępne w siedzibie władz samorządowych, a swoje zastrzeżenia i uwagi mieszkańcy mogą zgłaszać do 11 czerwca.

– Władze Miasta i Hrabstwa Waterford mają nadzieję wkrótce rozpocząć kolejną fazę budowy Waterford Greenway, która wydłuży trasę do centrum miasta i która zakłada utworzenie specjalnego placu przy The Quay. Będzie on stanowił początek trasy rowerowo-spacerowej i ułatwi dostęp od niej mieszkańcom i turystom. Tym samym Waterford Greenway ma szansę stać się najlepszą tego typu atrakcją w całej Irlandii. Prace przygotowawcze rozpoczną się po zakończeniu procesu konsultacji i zapewnieniu odpowiednich funduszy – czytamy w oświadczeniu władz samorządowych. 

W konsultacjach mogą brać wszyscy mieszkańcy miasta i hrabstwa Waterford.

Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.