Radni chcą przyciągnąć turystów w kamperach

Radni chcą przyciągnąć turystów
fot. Pixabay.com

Radni uznali, że w rejonie miasta i hrabstwa Waterford jest za mało miejsc parkingowych dla kamperów, którymi coraz częściej turyści przejeżdżają na południowy-wschód Irlandii. Podczas ostatniego posiedzenia rady zobowiązano władze miasta do zaplanowania budowy kilku specjalnych parkingów dla kamperów.

Zdaniem radnych parkingi powinny powstać szczególnie w Tramore i okolicach oraz w Dunmore East, czyli miejscowościach popularnych wśród turystów podróżujących kamperami. Także w samym Waterford powinny znaleźć się miejsca do zaparkowania takich pojazdów.

Radna Lola O’Sullivan pochwaliła władze hrabstwa za wykupienie terenu w Tramore z myślą o parkingu dla kamperów w pełni wyposażonym w ujęcia wody i przyłącza prądu.

– Z ciekawości sprawdziłam opinie turystów podróżujących kamperami, którzy odwiedzili Waterford. Natrafiłam na stronę po niemiecku, na której przewijały się doskonałe opinie o parkingu przy Bolton Street. Wiem, że jest on przystosowany dla kamperów i wygląda na to, że dzięki temu zbiera on pozytywne opinie – mówiła radna O’Sullivan.

Jej zdaniem w samym Waterford za mało jest takich miejsc, natomiast w Tramore czy innych miejscowościach turystycznych nie ma ani jednego miejsca parkingowego dostosowanego dla kamperów. Turyści zmuszeni są korzystać z pól namiotowych lub parkować na zwykłych parkingach bez dostępu do udogodnień.

– Na początek wystarczą dwa lub trzy takie miejsca w Tramore i Dunmore East. Dzięki nim ściągniemy tam więcej turystów, którzy będą polecać te miejscowości innym – twierdzi radna.
Waterford ubogie w parkingi

Według informacji zebranych w internecie hrabstwo Waterford jest wyjątkowo ubogie w miejsca do parkowania dla kamperów. Szczególnie rejon pomiędzy Waterford a Dungarvan jest „praktycznie białą plamą” na mapach turystycznych.

– Warto rozważyć zainstalowanie przyłączy wody i prądu w kilku miejscach wzdłuż Copper Coast. Taka inwestycja z pewnością przyczyni się do rozwoju turystyki w naszym rejonie i przyniesie wymierne korzyści – zaproponowała radna O’Sullivan.

Pozostali członkowie rady zgodzili się z nią jednogłośnie i zobowiązali władze miasta i hrabstwa do zaplanowania utworzenia kilku miejsc parkingowych dla kamperów jeszcze w tym sezonie turystycznym. Konkretne propozycje mają być opracowane przed kolejnym posiedzeniem rady.

Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.