Radni Sinn Féin zagłosowali przeciwko budżetowi

Radni Sinn Féin
fot. WLR FM

Na posiedzeniu w czwartek 27 listopada radni Miasta i Hrabstwa Waterford uchwalili budżet na rok 2019, w którym przewidziano wzrost lokalnego podatku od nieruchomości, ale również poważne ograniczenia wydatków, głównie tych związanych z podróżami służbowymi. Dobrą informacją dla lokalnego biznesu jest to, że opłaty lokalne od firm nie wzrosną w przyszłym roku.

Za uchwaleniem budżetu głosowało 24 radnych, natomiast przeciwni mu byli niezależny radny Davy Daniels oraz sześciu radnych reprezentujących Sinn Féin. Ci ostatni zdecydowali się głosować przeciwko, ponieważ budżet przewidywał podwyżkę lokalnego podatku od nieruchomości.

– Projekt budżetu zawiera pozytywne elementy, jednak radni Sinn Féin nie mogą go poprzeć. Jeszcze w roku 2014, przed ostatnimi wyborami samorządowymi, wszyscy kandydaci Sinn Féin obiecali, że nie przyłożą ręki do podnoszenia podatku od nieruchomości. Co więcej, zobowiązaliśmy się do jego obniżania. Sinn Féin nie łamie swoich przedwyborczych obietnic złożonych wyborcom – tłumaczy decyzję radny Declan Clune.

Radni Sinn Féin zgodnie stwierdzili, że poza podwyżką lokalnego podatku od nieruchomości nie mają żadnych innych zastrzeżeń do projektu budżetu na rok 2019. Radni partii twierdzili, że poprzednie lata udowodniły, że budżet można zbilansować nie podnosząc podatków, głównie poprzez ograniczanie wydatków.

– Nasz kontr-projekt pokazywał, w jaki sposób można oszczędzić 352 000 euro, podczas gdy podwyżka podatku przyniesie dodatkowe 239 000 euro do budżetu miasta. W tej chwili mieszkańcy Waterford, podobnie jak innych regionów Irlandii, płacą około 35 różnych rodzajów podatków czy opłat. Warto zastanowić się nad zmniejszaniem obciążeń, na które wielu osób zwyczajnie nie stać – mówił radny Clune.

Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.