Radni utrzymali stawki lokalnego podatku

lokalnego podatkuRadni Waterford podjęli decyzję o utrzymaniu dotychczasowych stawek lokalnego podatku płaconego przez firmy działające na terenie miasta i hrabstwa. Tym samym odrzucili oni wniosek zarządzającego mieniem komunalnym Michaela Walsha, który chciał podniesienia stawek o 10%.

Po ubiegłorocznej podwyżce o 2,5% radni nie chcieli zwiększać obciążeń podatkowych dla lokalnych firm, które wciąż jeszcze odczuwają skutki spowolnienia gospodarczego. Radnych nie przekonały argumenty Michaela Walsha, który twierdził, że podwyższenie stawek pozwoli na większe inwestycje w infrastrukturę miejską, szczególnie w ulice i drogi.

Walsh przekonywał, że podwyższenie podatku będzie oznaczało wyższe wpływy do lokalnego budżetu, co pomoże lepiej rozplanować wydatki na najbliższy rok. Jego zdaniem malejące z roku na rok wpływy do kasy miasta i hrabstwa nie pozwalają na odpowiednie utrzymanie miejskiej infrastruktury.

Radni nie podzielili jego zdania, a kilku z nich stwierdziło, że absurdem jest głosowanie nad ewentualną podwyżką lokalnego podatku i wydatkami miejskimi bez znajomości planu budżetowego na kolejny rok. Taki plan władze Waterford zaprezentują dopiero w najbliższych tygodniach.

Radni zgodzili się, że wobec wciąż nieustabilizowanej sytuacji ekonomicznej miasta i całego regionu nie mogą oni pozwolić na zwiększenie obciążeń podatkowych dla firm, które wciąż działają w trudnych warunkach. Po krótkiej dyskusji oraz półgodzinnych rozmowach w kuluarach radni odrzucili wniosek Michaela Walsha i zdecydowali, że stawki podatku pozostaną bez zmian.

Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.