Radny Eddie Mulligan woli samoloty od dronów

Mulligan woli samoloty od dronów

Radny z partii Fianna Fail, Eddie Mulligan, w ostrych słowach skrytykował ministrów Johna Halligana oraz Shane’a Rossa za brak działań zmierzających do zapewnienia rozwoju lotniska w Waterford.
– Minister Halligan musi przestać bawić się dronami i postarać się przywrócić regularne połączenia komercyjne – stwierdził radny Mulligan. – Nasze lotnisko przechodzi trudny okres, a przedstawiciele rządu dodatkowo stawiają jego przyszłość pod znakiem zapytania.

Pod koniec ubiegłego roku Minister Transportu Shane Ross zapowiedział, że rząd rozważy przyznanie dodatkowych funduszy na rozwój lotniska w Waterford. Decyzję uzależnił od przeprowadzenia analizy przez niezależnych konsultantów “w pierwszych miesiącach 2018 roku”. Niestety do tej pory nie zamówiono ani konsultacji ani nie podjęto żadnych wiążących decyzji.

– Od wielu miesięcy waży się kwestia dofinansowania dla lotniska. Czy nie nadszedł już czas, by minister Halligan, członek tej samej grupy parlamentarnej co minister Ross, zaczął walczyć o inwestycje? – zapytuje retorycznie radny Mulligan. – Dofinansowanie dla portu lotniczego w Waterford jest kluczowe dla całego regionu południowo-wschodniego. Moim zdaniem wniosek o taką inwestycję powinien zyskać wsparcie także ze strony Kilkenny, Carlow i Wexford.
Loty przyniosą rozwój

Regularne, komercyjne loty z lotniska w Waterford zakończyły się w czerwcu 2016. W ubiegłym tygodniu ogłoszono, że lotnisko ma szanse stać się centrum badawczym dronów. Radny Mulligan uważa, że zamiast planować utworzenie takiego centrum należałoby się postarać o ściągnięcie do Waterford linii lotniczych.

– Stałe połączenia lotnicze przyczyniłoby się do rozwoju lokalnego biznesu i sektora turystycznego – twierdzi radny Mulligan.

Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.