Radny Eddie Mulligan wystartuje w wyborach do Parlamentu

Eddie Mulligan
fot. Eddie Mulligan

Radny Eddie Mulligan został oficjalnie drugim kandydatem partii Fianna Fáil w wyborach do Parlamentu zaplanowanych na rok 2021. Będzie on walczył o głosy wspólnie z obecną posłanką Mary Butler, która w poprzednim głosowaniu zebrała najwięcej głosów w regionie Waterford.

Podczas oficjalnej prezentacji radny Mulligan stwierdził, że chęć działania na rzecz Waterford w Parlamencie była powodem, dla którego zaangażował się w lokalną politykę.

– Trudno siedzieć spokojnie, kiedy Waterford i cały region są pomijane przy najważniejszych decyzjach rządowych podejmowanych w Dublinie. Zaangażowałem się w działania samorządowe, by w końcu dostać się do Dublina, gdzie będę mógł walczyć o lepszą pozycję Waterford – mówił radny Mulligan.

Krótko po wyborze na radnego był on ostro krytykowany za wstąpienie w do Fianna Fáil mimo startowania w wyborach jako kandydat niezależny. Jego działania na rzecz miasta i poprawy sytuacji wielu wyborców spowodowały, że głosy krytyczne równie szybko umilkły, a sam radny twierdzi, że wstąpienie do partii miało na celu sprawniejsze działanie na rzecz Waterford.

– Mam nadzieję, że mieszkańcy ocenią mnie nie po przynależności partyjnej, a po tym co zrobiłem do tej pory. Jednym z moich priorytetów było zwiększenie bezpieczeństwa w mieście. Mogłem to osiągnąć między innymi poprzez członkostwo w Komisji Bezpieczeństwa, a nie byłoby ono możliwe gdybym pozostał radnym niezależnym. Wciąż uważam siebie za głos ludu w lokalnym oddziale partii. Nie jest wcale tak, że zgadzam się całkowicie ze wszystkimi decyzjami jej kierownictwa. Jednocześnie kierownictwo ufa mi w kwestiach dotyczących Waterford i mam nadzieję, że tak pozostanie, jeśli dostanę się do Parlamentu – mówi radny Mulligan.

Jego plan poselski zakłada lobbowanie na rzecz szybszego rozwoju miasta oraz zwiększenia inwestycji w Waterford. Zdaniem radnego obecny rząd pomija najstarsze miasto w Irlandii w swoich planach inwestycyjnych oraz stawia pod znakiem zapytania jego przyszłość.

– Nigdy nie obawiałem się mówić tego, co myślę otwarcie i tak samo będzie, jeśli zostanę posłem. Mam przygotowany plan lobbowania na rzecz mojego miasta, ale do tej pory jako radny miałem ograniczone możliwości działania. Dlatego też zdecydowałem się kandydować na posła z ramienia partii Fianna Fáil – stwierdził na koniec radny Mulligan.

Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.