Radny Mulligan zaprasza na „randkę z miastem”

Mulligan
Fot. Beat 102-103

Radny Eddie Mulligan, który od lat stara się o poprawę sytuacji gospodarczej regionu Waterford, stwierdził, że „także mieszkańcy miasta muszą zacząć aktywnie działać na rzecz Waterford”. Jego zdaniem trwający od dłuższego czasu kryzys, szczególnie widoczny w centrum miasta, jest częściowo skutkiem braku zainteresowania mieszkańców sprawami miasta. 

– Właśnie teraz waży się przyszłość Waterford i całego regionu. Czekają nas poważne zmiany w postaci dużych inwestycji zarówno w samym centrum, jak i poza nim. Jednak lokalną gospodarka jest wciąż podatna na nagłe zmiany i znajduje się w bardzo delikatnym stanie. Wiele firm wciąż z trudem wiąże koniec z końcem, a to przecież lokalne biznesy są podstawą gospodarki – mówi radny Mulligan. 

Jego zdaniem w ostatnim okresie władze samorządowe i centralne zbyt bardzo skupiły się na zachowaniu status quo i powstrzymaniu odpływu kapitału z Waterford. Radny twierdzi, że główne wysiłki powinny zostać poświęcone ściągnięciu do miasta nowych dużych inwestorów, zarówno z branży detalicznej, jak i technologicznej.

– Mam dość spotkań poświęconych temu jak utrzymać obecne w Waterford firmy. Zamiast tego wolałbym ściągać nowe inwestycje, bo to pozwoliłoby na rozwój miasta i jednocześnie powstrzymało odpływ wielu firm. Warto też zachęcić mieszkańców miasta, szczególnie tych mieszkających na obrzeżach, do częstszego odwiedzania centrum – mówi radny.

Zachęca on wszystkich mieszkających w Waterford na „umawianie się z miastem na randki”. Miałoby to polegać na częstszym robieniu zakupów w lokalnych sklepach, odwiedzaniu miejscowych kawiarni i pubów czy wspieraniu lokalnych firm w inny sposób.

– Będąc w centrum można wpaść na kawę czy herbatę do małej kafejki, kupić kurczaka na obiad od miejscowego rzeźnika, czy butelkę wina w niezależnym sklepie. I warto umawiać się że znajomymi na wyjścia do miasta, by wesprzeć lokalnych przedsiębiorców – proponuje radny Mulligan. 

Doskonale on rozumie, że codzienne zakupy w dużych marketach są wygodniejsze i tańsze, jednak wsparcie dla miejscowych firm jest ważne dla podtrzymania lokalnej gospodarki. Firmy działające w centrum Waterford to w sumie wciąż największy pracodawca w mieście i warto o tym pamiętać decydując się na zakupy czy wyjście do miasta.

– Pamiętajmy, że mamy wspólny cel – uczynienie z Waterford najwspanialszym miastem w tej części Irlandii, a może i w całym kraju. Jeśli częściej będziemy umawiali się na randki z miastem, będzie ono dla nas coraz piękniejsze – podsumowuje radny Mulligan. 

Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.