Radny nawołuje do mobilizacji w internecie

Radny nawołuje do mobilizacji
fot. Pixabay.com

Radny Eddie Mulligan Twierdzi, że mieszkańcy Waterford oraz całego regionu południowo-wschodniej Irlandii powinni zacząć działać na rzecz wprowadzenia 24-godzinnej opieki kardiologicznej w szpitalu w Waterford. Jego zdaniem w tej chwili można to osiągnąć jedynie poprzez pisanie opinii do National Review of Specialist Cardiac Services (komisja oceniająca poziom opieki medycznej).

Już od 2017 radny Mulligan przekonywał, że tylko poprzez działania komisji będzie można przekonać rząd do wprowadzenia 24-godzinnych dyżurów kardiologicznych w Waterford.

– Niestety wciąż jestem zdania, że tylko opinia tej komisji może trafić do przekonania Ministra Harrisa i skłonić go do wyasygnowania większych funduszy na nasz szpital – mówi radny Mulligan.

Zwrócił on jednocześnie uwagę na fakt, że spośród piętnastu członków komisji zaledwie dwóch reprezentuje pacjentów. Reszta komisji to reprezentanci lekarzy i szpitali.

Wystarczy wypełnić fomularz
– Taka dysproporcja może spowodować błędną ocenę sytuacji przez komisję, dlatego jako mieszkańcy Waterford i pacjenci powinniśmy masowo przekazać swoje opinie. Apeluję do mieszkańców miasta i całego regionu o wielką internetową mobilizację. Wysłanie opinii do komisji nie jest trudne. To kwestia wypełnienia prostego formularza na stronie internetowej – tłumaczy radny.

Cały region południowo-wschodni zamieszkuje ponad 500 000 ludzi i jeśli nawet niewielka część z nich zdecyduje się wysłać opinię, może to zmienić zdanie członków komisji.

– To może być nasza ostatnia szansa na uzyskanie 24-godzinnej opieki kardiologicznej w Waterford. A warto pamiętać, że masowe ruchu i protesty są brane pod uwagę przez polityków. Podobne działania przyczyniły się kilka lat temu do zachowania lądowiska helikoptera Straży Przybrzeżnej w Waterford. A nie tak dawno 19 000 głosów od mieszkańców Kilkenny i Waterford zapobiegło przesunięciu granic hrabstw – tłumaczy radny.

Składanie opinii w komisji trwa do 17 sierpnia do godz. 17.00. Po tym terminie na podstawie opinii własnych i zebranych podczas konsultacji. członkowie komisji wydadzą rekomendację. Rząd może wziąć ją pod uwagę przy opracowaniu plany opieki zdrowotnej dla regionu południowo-wschodniego.

Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.