Rekordowa liczba bankrutów w Waterford

liczba bankrutów
fot. Pexels.com

Według danych opublikowanych we wrześniu przez agencję Insolvency Service of Ireland (ISI) Waterford należy do hrabstw o najwyższym odsetku bankructw i niewypłacalności. W sumie od roku 2014 aż 76 firm złożyło wniosek o upadłość. Oznacza to, że odsetek bankructw wynosi 8,8 na 10 000 mieszkańców. Wyższy odsetek zanotowano jedynie w Cavan (9,8) i w Kildare (9,2).

W tym samym okresie ISI zanotowało aż 392 wniosków upadłościowych od firm i osób prywatnych w Waterford. W tym przypadku odsetek wynosi 45 na 10 000 mieszkańców i jest najwyższy w całej Irlandii. Wprawdzie rekordowa liczba upadłości została zanotowana w Dublinie (1 284), jednak było to wciąż jedynie 12 upadłości na 10 000 mieszkańców.

W przypadku hrabstwa Waterford jest to wyraźny wzrost odsetka upadłości i bankructw. Rok wcześniej wynosił on 36,5 na 10 000 mieszkańców i także był najwyższy w kraju. Podczas gdy liczba bankructw w Waterford drastycznie rośnie, dane ISI wskazują na powolny spadek ogólnej liczby bankructw i upadłości w skali kraju. Zdaniem ISI jest to wyraźna oznaka ożywienia gospodarczego oraz coraz lepszej sytuacji na rynku pracy.

ISI jest agencją, która zajmuje się wszelkimi rodzajami upadłości i bankructw przewidzianymi w irlandzkim prawie. Działa ona na podstawie ustaw regulujących zasady upadłości bankructw i pozwalających na rejestrację wszystkich firm oraz osób prywatnych, które wystąpiły z wnioskiem o upadłość. W prawie irlandzkim przewidziano kilka rodzajów upadłości uzależnionych od wysokości długów czy relacji między dłużnikiem a wierzycielem.

Więcej na temat rodzajów bankructw i upadłości oraz całego procesu można znaleźć na stronie www.isi.gov.ie.

Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.