Rodzeństwo z Waterford z tytułem Młodego Człowieka Roku

Rodzeństwo z Waterford
Foto: Kilkenny People
Trzynastoletni Harry Flynn i jego dziesięcioletnia siostra Molly, rodzeństwo z Waterford otrzymali z rąk premiera Leo Varadkara tytuł „Młodego Człowieka Roku”. Obydwoje mieszkają wraz z rodzicami i sześcioletnią siostrą Isabelle na Ferrybanku i zostali określeni przez premiera superbohaterami.

Harry i Molly zostali uhonorowani nagrodą za okazaną odwagę podaczas wielokrotnego ratownia życia swojej chorej siostrze. Mała Isabelle cierpi na porażenie mózgowe i bezdech, który powoduje zatrzymanie oddychania nawet do dwudziestu razy dziennie.

Harry i Molly należą do organizacji T Bears, młodzieżowej filii Irlandzkiego Czerwonego Krzyża. Oboje uczą się udzielania pierwszej pomocy, dzieki czemu dosłownie setki razy uratowali życie swojej młodszej siostrze. Jak sami wspominają, zdarzało im się przeprowadzać sztuczne oddychanie czy masaż serca na placach zabaw, na przyjęciach urodzinowych czy nawet w wózku sklepowy, kiedy mała Isabelle zasłabła podczas zakupów.

Żadne z nich nie uważa tego, co robią za nic wyjątkowego. Oboje twierdzą, że po prostu pomagają małej siostrze najlepiej jak potrafią.

Harry i Molly, a także ich rodzice mają nadzieję, że mała Isabelle wyrośnie z bezdechu i będzie w stanie prowadzić normalne życie. Jednak zapewniają, że póki tak się nie stanie, zawsze będą jej pomagać i ją ratować.

Nie jest to pierwsza nagroda, którą rodzieństwo otrzymało w uznaniu za swoje zasługi. W ubiegłym roku Harry i Molly zostali laureatami Woman’s Way & Pharmaton Kiddi Children Award.

Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.