Rodzina Boland planuje dużą inwestycję

Boland
fot. Whitfield Clinic

Rodzina Boland, która inwestuje w Waterford od połowy lat 50. ubiegłego wieku planuje kolejną dużą inwestycję o wartości 100 milionów euro. Ma ona zapewnić stabilny rozwój miastu i całemu regionowi na najbliższe lata oraz przysporzyć kilku tysięcy nowych miejsc pracy.

Inwestycja nazwana Boland Eco-Business Park ma stworzyć, według prospektu inwestycyjnego, „pierwszy na południowym-wschodzie obszar biznesowy skupiony na potrzebach ludzi.” W ramach inwestycji rodzina Boland planuje zbudować hotel z centrum rozrywkowo-treningowym, kilka budynków biurowych i obiektów handlowych, a także ośrodek zdrowia oraz park, który będzie integralną częścią kompleksu.

Plany inwestycyjne zostały złożone już w grudniu, jednak ujawniono je  dopiero teraz. Według planów, które otrzymały władze miasta i hrabstwa Waterford cały kompleks będzie zatrudniał około 7 000 osób i ma szansę stać się platformą dla rozwoju całego regionu.

Według nieoficjalnych informacji wstępne plany rodziny Boland musiały zostać skorygowane z powodu braku odpowiedniej infrastruktury komunikacyjnej w okolicach planowanej inwestycji. Skorygowane plany, po konsultacjach z władzami miasta i Wydziałem Planowania, zostały oficjalnie złożone w lutym. Inwestorzy mają nadzieję, że wkrótce urzędnicy wydadzą pozwolenie na rozpoczęcie prac przygotowawczych.

Magnes dla dużych firm

W kompleksie, który zostanie zlokalizowany w pobliżu Whitfield Clinic, znajdzie się między innymi międzynarodowa siedziba rzecznika prasowego firmy Hertz, a także biura kilkudziesięciu dużych korporacji, z którymi inwestorzy prowadzą obecnie rozmowy. W najbliższych tygodniach rodzina Boland ma nadzieję otrzymać wszelkie konieczne pozwolenia, tak aby rozpocząć prace przygotowawcze jeszcze w tym półroczu. Zgodnie z planem inwestycyjnym do końca tego roku zainwestowane ma zostać 15 milionów euro, głównie w przygotowanie terenu pod budowę i we wstępne prace budowlane.

Według autorów projektu, firmy Doyle & Partners, cały kompleks ma się „doskonale wpisywać w istniejący krajobraz” i ma być przyjazny użytkownikom. Szczególny nacisk położono na miejsca przeznaczone do odpoczynku i relaksu, które zapewnią temu miejscu wyjątkowość.

– Cieszę się, że rodzina Boland widzi tak duży potencjał w Waterford i cieszę się, że udało się do projektu przekonać także władze samorządowe. Inwestycja będzie miała kilka faz powstawania i mam nadzieję, że za kilka lat będziemy mieli okazję w pełni zobaczyć ziszczoną wizję architektoniczną. W połączeniu z inwestycją na Ferrybank jest to bardzo dobry znak dla Waterford, które staje się regionalnym centrum biznesowo-komercyjnym – mówił radny Eddie Mulligan po spotkaniu inwestorów z władzami Waterford.

Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.